[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 23. 06. 2024   Meniny má Sidónia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Počas koronakrízy výrazne narástol pocit strachu, neistoty, odcudzenia
P:3, 17. 05. 2021 13:12, DOM

Košice 17. mája (TK KBS/Rádio LUMEN) Počas koronakrízy výrazne narástol pocit strachu, neistoty, odcudzenia a pretrhli sa mnohé sociálne vzťahy. Mladí ľudia, ktorí sa bežne realizujú v spoločenstvách a v skupinách, boli dlhodobo odkázaní na život v online svete, čo sa na niektorých podpísalo negatívne. Veci, ktorými mladí ľudia žijú sa bežne riešia v rozhovoroch a komunikácii. Priestor, ktorý ponúka pomoc a sprevádzanie predstavuje Rada pre mládež Košickej eparchie na svojej webovej stránke cez novú ponuku pre mladých, online poradňu nazvanú Uchom a srdcom. 

Online poradňa Uchom a srdcom na stránke aetos.sk ponúka mladému človeku tri druhy rozhovoru. Duchovný rozhovor, rozhovor s psychologičkou a koučovací rozhovor. Aby mladý človek neostal sám o uzavretý, rozhodla sa Rada pre mládež vytvoriť priestor, v ktorom môžu mladí vypovedať svoje vnútorné prežívanie. „To, kým sme, to, čo máme, čo vieme, čo nás zaujíma zároveň môže slúžiť ako pomoc pre druhých. A čo sa týka zloženia tímu, tak pre duchovný rozhovor máme pripravených teda kňazov a rehoľné sestry, ktorí sú zároveň členmi Rady pre mládež, takže oni sú pripravení a ochotní ponúknuť duchovný rozhovor. Čo sa týka koučovacieho rozhovoru, tak tam sme teda traja s otcom Jankom a ešte s našou animátorkou Števkou. Tvoríme takú trojicu, ktorí sme prešli školením. A čo sa týka psychologického rozhovoru, tak tam zatiaľ máme psychologičku Gabiku Fedorišinovú, ktorá je pripravená ponúkať práve toto psychologické poradenstvo,“ hovorí Milan Kmec z Rady pre mládež Košickej eparchie.

Názov online poradne Uchom a srdcom hovorí o tom, že ide o priestor, kde sú ľudia ochotní venovať svoj čas, v ktorom chcú uchom počúvať a srdcom vnímať situáciu mladého človeka. „Nechceme tu byť len pre mladých, ktorí si povedali, že máme problém, ale nechceme tu byť pre všetkých mladých, ktorí hľadajú možno ako byť lepším v nejakej veci, ako sa niekde posunúť vo svojom živote, ako možno urobiť svoj život a to, čo prežívam kvalitnejším. Chceme tu byť aj pre tých, ktorí problém majú, ale aj pre tých, ktorí tú vec, ktorú vo svojom živote riešia, či je to výzva, či je to nejaká otázka. Chceme tu byť pre vás,“ povedal Ján Fedorišin, kňaz zapojený do projektu. Poradňa Uchom a srdcom funguje online na spomínanej stránke aetos.sk, ale je možné dohodnúť si aj osobné stretnutie a rozhovor.

-
Zdroj: Rádio LUMEN( TK KBS, rlu, ml; pz ) 20210517036   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]