[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 16. 06. 2021   Meniny má Blanka       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež poďakoval Švajčiarskej garde za prepojenie profesionality s duchovnosťou
P:3, 06. 05. 2021 19:34, ZAH

Vatikán 6. mája (TK KBS) Dnešný deň sa vo Vatikáne niesol v znamení prísahy nových regrútov Švajčiarskej gardy. Vatikánsky štátny sekretár kardinál Parolin, pre túto elitnú jednotku slúžil v ranných hodinách svätú omšu vo Vatikánskej bazilike. Dopoludnia sa konala pápežská audiencia a súkromné stretnutie pápeža Františka s prezidentom Švajčiarskej konfederácie Guyom Parmelinom. Popoludní potom bol obrad prísahy na námestí sv. Damasa spolu s uctením 147 príslušníkov Švajčiarskej gardy, ktorí práve 6. mája v roku 1527 položili život pri obrane pápeža Klementa VII.

Pápež pri audiencii pre štyridsaťtri nových gardistov a ich rodiny poukázal na túto najvyššiu obeť, ktorá preukazuje, nakoľko mnohí švajčiarski katolíci priľnuli k Cirkvi a najmä potom Petrovmu stolcu. Ocenil, že ešte dnes mladí muži vstupujú do pápežových služieb a venujú niekoľko rokov svojho života Petrovmu nástupcovi. Ako podotkol, niektorí sa potom vydávajú na cestu kňazstva, iní za svoje povolanie volia manželský život.

"Ponúka sa mi príležitosť k tomu, aby som verejne poďakoval všetkým členom Švajčiarskej gardy za starostlivý výkon ich služby. Veľmi si vážim vaše schopnosti spojiť profesionálne hľadiská s duchovnými, čím prejavujete vernosť a úctu Apoštolskej stolici. Keď pútnici a turisti prichádzajú do Ríma, majú možnosť zakúsiť zdvorilosť a ochotu gardistov pri rôznych vatikánskych bránach. Nikdy na tieto vlastnosti nezabúdajte, pretože sú krásnym svedectvom a znamením vľúdneho prijatia v Cirkvi."

Novým regrútom pápež poprial, aby roky strávené v Ríme upevnili ich vieru a lásku k Cirkvi, a uistil ich o modlitbe.( TK KBS, RV cz; rp ) 20210506023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]