[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 21. 06. 2024   Meniny má Alojz      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Predseda KBS Mons. Zvolenský: Je to Boží dar, že máme televíziu 
P:3, 05. 05. 2021 10:35, DOM

Bratislava 5. mája (TK KBS) Katolícka Televízia LUX oslavuje 13 rokov od začiatku svojho vysielania. Pri tejto príležitosti slávil v televíznej Kaplnke Sedembolestnej Panny Márie ďakovnú svätú omšu predseda Konferencie biskupov Slovenska, bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský. „Je to Boží dar, že máme televíziu,“ povedal v homílii. Dodal, že sme si uvedomili najmä v posledných mesiacoch, kedy neboli možné verejné slávenia bohoslužieb. „Ostatný rok sme ďakovali za vysielanie TV LUX viac, ako iné roky,“ uviedol arcibiskup Zvolenský. 

Televízia Lux reagovala aj na celospoločenské zmeny v súvislosti s ochorením Covid-19 a zaradila do vysielania priame prenosy svätých omší viackrát denne a modlitby za odvrátenie šírenia koronavírusu. Pripravila i sériu nových relácii, kde reagovala na aktuálne divácke podnety a otázky. Nechýbali relácie, ktoré reagovali na prerušenie školského vyučovania a ďalšie. V deň výročia Televízia špeciálne ďakovala za Božie dary a milosti, vďaka ktorým môže svojim divákom sprostredkovať hodnotný program. Počas pandémie dosiahol Klub priateľov TV LUX 30 000 klubistov.

Televízia LUX je slovenská katolícka televízia, ktorá spustila samostatné vysielanie v roku 2008 prostredníctvom satelitu a káblovej televízie. Počas 13 rokov si Televízia prešla viacerými zmenami ako napríklad digitalizáciou, prechodom do HD vysielania a začala vysielať v DVB-T. Prispôsobila svoj program aj nepočujúcim, pridaním tituliek. Jej ambíciou je budovať na Slovensku televíznu alternatívu, prostriedok šírenia pokoja, povzbudenia a hodnôt. V súčasnosti je ovocím spolupráce Konferencie biskupov Slovenska a LUX communication. Ponúka program v súlade s náukou Katolíckej cirkvi. 

Jej cieľom je prinášať ľuďom možnosť poznávania a posilnenia sa vo viere, z ktorej môžu čerpať silu do prežívania každodenného života. „Našou ambíciou je budovať na Slovensku televíznu alternatívu, prostriedok šírenia pokoja a povzbudenia. Televíziu LUX vnímame ako veľký dar, ktorý umožňuje vytváranie spoločenstva. Chceme sa uchádzať o Vašu dôveru a prinášať hodnotné programy, ktoré budú pomáhať pri budovaní vzťahov, ktoré prežívame,“ uvádza na webe, ktorý prešiel redizajnom. Najnovšie TV LUX chystá spustenie e-shopu a začala aj vydávať knihy s duchovným odkazom. 

Ďakovnú svätú omšu koncelebrovali programový riaditeľ televízie Jozef Kováčik a Marián Bér, riaditeľ Klubu priateľov TV LUX. Do čítaní sa zapojili konateľ TV LUX Tomáš Straka a konateľ LUX communication Martin Lišhák. ( TK KBS, lux, ml; pz ) 20210505013   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]