[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 19. 05. 2022   Meniny má Gertrúda      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Zo Slovenska pôjde na pomoc ľuďom v Etiópii takmer 100-tisíc eur
P:3, 27. 04. 2021 11:53, DOM

Bratislava 27. apríla (TK KBS) V marci 2021 vyhlásilo päť slovenských mimovládnych organizácií eRko - Dobrá novina, Mary’s Meals Slovensko, Nadácia Integra, SAVIO a Slovenská katolícka charita s podporou Platformy rozvojových organizácií – Ambrela humanitárnu výzvu na pomoc africkému regiónu Tigraj. Cieľom zbierky Spolu pre Etiópiu bolo pomôcť obyvateľom zasiahnutým vojnovým konfliktom na severe krajiny. Vďaka spoločnému úsiliu Slovensko podporí humanitárne aktivity v regióne Tigraj sumou 96 447,61 eur.

Príspevkami pomohli slovenská verejnosť, mimovládky aj rezort diplomacie

Verejnosť prispievala do zbierky prostredníctvom zapojených organizácií v období od 22. marca 2021 do 25. apríla 2021. Výsledná suma darov určených na zabezpečenie humanitárnej pomoci dosiahla výšku 41 447,61 eur. K vyzbieraným darom v rámci výzvy Spolu pre Etiópiu prispejú organizácie eRko - Dobrá novina, Slovenská katolícka charita cez zbierku Pôstna krabička a SAVIO sumou v celkovej výške 35 000 eur. Miestnych partnerov iniciatívy Spolu pre Etiópiu podporilo aj Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR finančným príspevkom vo výške 20 000 eur.  Celkový objem pomoci, ktorý poputuje zo Slovenska na humanitárnu pomoc ľuďom do regiónu Tigraj, tak činí 96 447,61 EUR.

„Obrovská vďaka patrí všetkým darcom, ktorí finančne prispeli na výzvu Spolu pre Etiópiu a aj všetkým, ktorí o pomoci informovali,” uviedol za organizácie Martin Simon z Nadácie Integra. „Oceňujeme, že k posolstvu iniciatívy sa pridalo i Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky a finančne podporilo štyri humanitárne projekty.” Podporu iniciatíve vyjadrili aj verejne známe osobnosti, medzi ktorými nechýbal komik Fero Joke, speváčky Janais a Slávka Tkáčová, hudobník Ondrej Kandráč, slovenská lekárka v Keni Monika Paločková, či sestra Lamyia, rehoľníčka známa na sociálnej sieti TikTok.

Podporili potravinovú pomoc i zdravotnícke zariadenia

Finančné príspevky iniciatívy Spolu pre Etiópiu budú rozdelené medzi štyri projekty humanitárnej pomoci v rámci regiónu Tigraj, ktoré realizujú miestni partneri zapojených organizácií. Jednou z nich je Kongregácia dcér kresťanskej lásky sv. Vincenta de Paul, ktorá v regióne Tigraj dlhodobo spolupracuje s Dobrou novinou a s organizáciou Mary’s Meals. Ďalšími lokálnymi partnermi sú charitatívna organizácia Tearfund ako projektový partner Nadácie Integra, a VIS (Volontariato Internazionale per lo Sviluppo) ako projektový partner občianskeho združenia SAVIO.

Poskytnuté prostriedky využijú na financovanie najnevyhnutnejších základných potrieb. Prevažne vo forme potravinovej pomoci, pitnej vody, hygienických potrieb, prikrývok a prístreškov. Taktiež na zabezpečenie základných liekov v zdravotníckych zariadeniach a poskytovanie posttraumatickej a psychologickej starostlivosti, sociálnej práce a ďalších nevyhnutných činností v prospech obetí vojnového konfliktu. Viac informácií o tom, ako príspevky zo Slovenska pomáhajú v Tigraji, je možné nájsť na stránke www.spolupreetiopiu.sk.

Spolu pre Etiópiu

Vojnový konflikt v Etiópii, ktorý vypukol v novembri 2020 v severnom regióne Tigraj, zhoršil zložitú situáciu v krajine. Akútnu humanitárnu pomoc podľa OSN potrebuje až 4,5 miliónov z celkových 6 miliónov obyvateľov regiónu. Iniciatíva Spolu pre Etiópiu vznikla s cieľom informovať o dianí slovenskú verejnosť a vyzbierať finančné prostriedky na akútne humanitárne potreby pre ľudí zasiahnutých vojnou v Tigraji.( TK KBS, vpo, ml; rp ) 20210427023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Pápež na Malte

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním