[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 28. 11. 2021   Meniny má Henrieta       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  Top témy
Všetky
Synoda 2021-23
Pápež František na Slovensku
SDM 2023 Lisabon
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Veriaci v Rudinskej sa modlia novénu na menovaného biskupa Beňa
P:3, 19. 04. 2021 13:35, DOM

Rudinská 19. apríla (TK KBS/Rádio LUMEN) Veriaci z farnosti Rudinská sa modlia novénu za menovaného pomocného nitrianskeho biskupa Petra Beňa, ktorý tam v minulosti pôsobil ako farár. V sobotu prijme biskupské svätenie v Diecéznej svätyni svätých Andreja Svorada a Beňadika v Skalke nad Váhom. Slávnosť sa uskutoční za prísnych hygienických podmienok. Účasť je obmedzená a možná výlučne na pozvánky pod podmienkou, že každý účastník sa preukáže platným COVID testom. 

Peter Beňo príjme biskupskú vysviacku vkladaním rúk a konsekračnou modlitbou nitrianskeho biskupa Viliama Judáka. Spolusvätiteľmi budú apoštolský nuncius na Slovensku Giacomo Guido Ottonello a banskobystrický biskup Marián Chovanec. Podľa hovorcu Nitrianskej diecézy Tibora Ujlackého sa liturgická slávnosť uskutoční s vedomím RÚVZ v Trenčíne, v súlade s aktuálne platnými protipandemickými opatreniami:

„Účasť na slávnosti je pre verejnosť z tohto dôvodu obmedzená a možná výlučne na pozvánky pod podmienkou, že každý účastník sa preukáže platným antigénovým alebo PCR COVID testom, alebo potvrdením o očkovaní, alebo o prekonaní ochorenia,“ povedal.

Na vysviacku sa podľa kňaza Jozefa Bagina chystajú aj veriaci z Rudinskej, kde Peter Beňo v minulosti pôsobil. „Novomenovaný otec biskup Peter Beňo, bol farárom v Nesluši, kam patrila aj Rudinská svojho času. Bol tu od roku 1997 do roku 2002,”“ uviedol.

Od stredy sa za nového biskupa v Rudinskej modlia aj novénu. Každý deň obetujú za neho desiatok, respektíve aj celý svätý ruženec. Takto chcú podľa Jozefa Bagina poslať akoby duchovnú kyticu do neba.

„Byť dnes biskupom to je ťažký kríž. Potrebujeme aj my urobiť čosi preňho, aby Pán vylial dary Ducha Svätého na tohto nového svätenca, aby ako biskup išiel priamo, aby bol vzorom, aby hlásal pravdu, či je to niekomu vhod alebo nie, aby bol jednoducho svätým mužom všade tam, kde ho Boh pošle aj cez svojho biskupa Viliama,“ dodal Bagin.

Biskupskú vysviacku naživo prinesie aj Rádio LUMEN a TV LUX. (Zdroj: Rádio LUMEN)( TK KBS, rlu, ml; pz ) 20210419036   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]