[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 03. 03. 2024   Meniny má Bohumil, Bohumila      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na Godzone konferencii sa zúčastnil historicky najvyšší počet účastníkov
P:3, 19. 04. 2021 11:37, DOM

Bratislava 19. apríla (TK KBS) Je to už desať rokov, čo projekt Godzone každoročne organizuje stretnutie s názvom Godzone konferencia. Uplynulý víkend sa konal jubilejný desiaty ročník, ktorý opäť využil potenciál online priestoru. Aj vďaka tomu sa konferencie opäť zúčastnil rekordný počet ľudí. Prihlásilo sa 2760 účastníkov zo Slovenska, ale i Českej republiky a rôznych častí Európy. Zjednotili sa v téme Si pripravený? Ďalších 700 divákov sa pripojilo naživo pri sledovaní sobotňajšej svätej omše, ktorú celebroval bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko.
Godzone konferencia  

Pre záujemcov, ktorí nestihli konferenciu naživo, je tu stále možnosť získať vstup na adrese konferencia.godzone.sk a pozrieť si konferenciu z archívu do nedele – 25. apríla 2021. Rovnako, pre každého s platnou vstupenkou, je archív so záznamom konferencie dostupný ešte 7 dní od uplynutia živého vysielania konferencie.

Témou konferencie, ktorá kládla otázku: Si pripravený?, previedli účastníkov štyria hlavní rečníci – Mário Tomašík, vedúci spoločenstva pri Dóme sv. Martina v Bratislave, sestra Helena Torkošová, biskup Haľko kňaz Ján Buc. Hlavná téma pozostávala z blokov, ktoré zneli: Pripravený ísť ešte ďalej,  Pripravený starať sa o svoje svetlo, Pripravený priniesť svoje..., Pripravený na obnovu.

„Nechajme pôsobiť milosť Ducha Svätého, ktorý pracuje na tom, aby obnovoval svoju Cirkev," povedal v záverečnom slove kňaz Ján Buc, kde neskôr citoval slová pápeža Františka: „Pozývam každého kresťana na osobné stretnutie s Ježišom, na každodenné neprestajné hľadanie Krista, pretože On je cesta. Na tejto ceste môžeme nájsť slobodu, do ktorej nás povoláva.“
Godzone konferencia  

Celý priebeh konferencie modlitebne viedli kapely ESPÉ, LCH LIVE, MaranaTha a umelecké zoskupenie PiarMusic. Každá kapela svojou jedinečnou chválou a hĺbkou uctievania vovádzala do Božej blízkosti a lásky. Vďaka darcom a kampani „PBS – Pomôž blížnemu svojmu“ sa konferencie mohli zúčastniť aj desiatky ľudí, ktorí by si to finančne nemohli dovoliť.

Už tradičným programom sobotného poobedia bola „mix session“ – hudobno-zábavný program, v ktorom moderátor Ivan Petro a jeho hostia Jana Zubajová, Martin Mitro a mladý slovenský rapper Dávid Janočko, sprevádzali účastníkov príjemnými diskusiami, ale aj zábavným programom, v ktorom  boli prevererené ich schopnosti, zručnosti a talenty, a diváci tak mohli spoznať ich životy z iného uhla pohľadu. 

Pre malých divákov bola pripravená detská konferencia, ktorá prebiehala pomedzi jednotlivé bloky Godzone konferencie. Jej cieľom bolo deťom sprostredkovať Ježiša Krista spôsobom, ktorému rozumejú. Deti počuli biblické príbehy a tiež sa mohli zapojiť do detských chvál.

TK KBS informovala Katarína Janovská( TK KBS, kja, ml; pz ) 20210419029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]