[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 05. 12. 2021   Meniny má Oto       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  Top témy
Všetky
Synoda 2021-23
Pápež František na Cypre a v Grécku
SDM 2023 Lisabon
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Mons. Beňo: Prosím o modlitby za moje pôsobenie v službe biskupa
P:3, 18. 04. 2021 10:30, DOM

Bratislava/Nitra 18. apríla (TK KBS) V Diecéznej svätyni sv. Andreja-Svorada a Beňadika v Skalke nad Váhom sa 24. apríla 2021 o 11:00 uskutoční slávnostná konsekrácia doterajšieho farára a dekana v Skalke nad Váhom Mons. Petra Beňa na nového pomocného biskupa Nitrianskej diecézy. Krátko pred vysviackou poskytol rozhovor TK KBS.

- Aký čas prežívate pred vašou vysviackou a ako ste sa na ňu chystali?

Vďaka Bohu prežívam pokojné obdobie, popri tej technickej príprave slávnosti vysviacky mám dostatok času na modlitbu, z čoho sa teším. V rámci prípravy na vysviacku som si vykonal aj päťdňové duchovné cvičenia. Bol to pekný a požehnaný čas. A keďže som stihol aj neplánovanú operáciu kolena, tieto dni sa snažím rozhýbať ho.

- Koho ste pozvali, respektíve koho ste si vybrali, aby vás sprevádzal k oltáru?

Na vysviacke budú popri biskupoch a kňazoch prítomní moji najbližší z rodiny, nebudú chýbať moji  rodáci z Prús a Bánoviec, potom zástupcovia farností, v ktorých som pôsobil, samozrejme vrátane mojich terajších farníkov. O sprevádzanie k oltáru som požiadal môjho dobrého priateľa Mons. Pavla Zahatlana, dekana – farára farnosti Nitra – Dolné mesto, s ktorým som prežil niekoľko spoločných rokov ako predstavení v nitrianskom seminári. Druhým sprevádzajúcim kňazom bude pán kanonik Jozef Sliepka, najstarší z 23 žijúcich kňazov mojej rodnej bánovskej farnosti.

- O čo prosíte veriacich pred svojou vysviackou?

Prosím ich o modlitby za celé moje budúce pôsobenie v službe biskupa. Ale tiež prosím o modlitbu za zdarnú prípravu a dôstojný priebeh samotnej vysviacky, aby sa jej mohli zúčastniť aj veriaci, nakoľko veľmi sa na to tešia. Dúfame, že Pán Boh nám požehná pekné počasie, lebo slávnosť vysviacky bude vonku.

- Aké budú vaše prvé kroky po vysviacke?

Dúfam, že moje koleno sa umúdri a moje prvé kroky biskupa budú pevné (úsmev). Čo sa programu týka, ten je ešte neistý, lebo mnohé birmovania a iné slávenia vo farnostiach sa presúvajú a tak zatiaľ neviem, aký presný program ma čaká.

-
Súvisiaci článok: Informácia pre médiá - Vysviacka Mons. Petra Beňa bude 24. apríla( TK KBS, pbe; pz ) 20210418001   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]