[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 18. 05. 2022   Meniny má Viola      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Skauti na Slovensku oslávia svojho patróna Juraja dobrými skutkami
P:3, 16. 04. 2021 11:44, DOM

Bratislava 16. apríla (TK KBS) Dvadsiatyštvrtý apríl je už tradične pre slovenských skautov dňom osláv. Oslavujú totiž deň svätého Juraja, patróna skautiek a skautov. Je to už druhýkrát, kedy budú aj oslavy spojené s týmto skautským sviatkom prispôsobené pandemickej situácii.

V tento deň spoznáte skautov a skautky už na prvý pohľad. Skautskú šatku, súčasť skautskej rovnošaty, totiž budú mať na krkoch celý deň. Aj to je súčasť spomienky na svätého Juraja, patróna skautov. Prezenčná skautská činnosť je stále pozastavená, to však členom Slovenského skautingu neprekáža v plnení denného skautského hesla – denne aspoň jeden dobrý skutok.

„Naši členovia oslavujú Deň svätého Juraja nosením skautskej šatky počas celého dňa. V tento deň si ešte o trochu viac pripomíname, čo to pre nás znamená, byť skautmi. Učíme sa byť nápomocnými v každej situácii, každý deň urobiť aspoň jeden dobrý skutok. Kvôli pretrvávajúcej pandémii vyzývame aj tento rok našich členov ku konaniu dobrých skutkov vo svojom okolí. Či už vyčistia od odpadkov svoju obľúbenú (a dostupnú) turistickú trasu, alebo vytvoria drobný projekt prospešný pre komunitu, budeme sa tešiť z každého zapojeného skauta“, povedala Elena Michalčíková z Ústredia Slovenského skautingu.

Tento rok si slovenské skautky a skauti založia na celý deň skautské šatky už po deviatykrát. „Okrem činností prospešných pre životné prostredie pozývame členov a členky, aby si vymenili úlohy s rodičmi, či pomohli súrodencom so školskými povinnosťami. Samozrejme, fantázii sa medze nekladú a tešíme sa na všetko, s čím naši kreatívni členovia prídu tento rok. Pri oslave dňa svätého Juraja však aj tento rok vyzývame skautky a skautov, aby dbali na bezpečnostné  nariadenia a odporúčania. V závere dňa sa spolu všetci stretneme pri online ohni, aby sme takto symbolicky oslávili deň nášho patróna všetci spolu“, uzatvára Michalčíková.

Slovenský skauting je jedna z najväčších mládežníckych organizácií na Slovensku. V rámci svojej  činnosti ponúka svojim členom široké spektrum nadobúdania vedomostí a zručností. Momentálne je v Slovenskom skautingu registrovaných viac ako 7500 členov pracujúcich v takmer 100 skautských zboroch v 50 okresoch. V čase pandémie pomáha Slovensku v iniciatíve Skautská služba.  Poslaním skautingu je prispieť k plnému rozvoju mladého človeka. Skauting rozvíja jeho vedomosti, schopnosti a postoje v telesnej, intelektuálnej, citovej, sociálnej, duchovnej a charakterovej oblasti. Slovenský skauting je členom svetových organizácií WOSM a WAGGGS.

-
Viac informácii poskytne Elena Michalčíková z Ústredia Slovenského skautingu (elena.michalcikova@skauting.sk +421 903 155 508)( TK KBS, emi, ml; pz ) 20210416016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Pápež na Malte

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním