[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 15. 11. 2024   Meniny má Leopold      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Anketa: Božie milosrdenstvo sa nám prihovára stále a dotýka sa človeka
P:3, 09. 04. 2021 10:20, DOM

Bratislava 9. apríla (TK KBS) Katolícka cirkev slávi nedeľu po Veľkej noci ako Nedeľu Božieho milosrdenstva (11. apríla 2021). Čo nám hovorí a prečo je dôležité ho nasledovať a čo odporúčajú iní, aby sa k nemu ešte viac primkli. Prinášame anketu o Božom milosrdenstve. Spracovala ju Barbora Jarinová, členka Združenia katolíckeho apoštolátu.

-

Božie milosrdenstvo nám, hovorí, že Boh nás miluje a nie je nič, čo by nám Boh neodpustil. Druhým odporúčam, aby sme sa Božie milosrdenstvo nesnažili pochopiť. Naučme sa Božie milosrdenstvo milovať. (Šimon, študent strednej školy, Ružomberok)

Božie milosrdenstvo sa stále prihovára a dotýka človeka. Ide o viditeľnú, hmatateľnú, súcitnú, milosrdnú lásku Boha Otca, ktorá sa viditeľne zjavuje človekovi. Práve cez nasledovanie a napodobňovanie tejto najkrajšej vlastnosti Boha sa viditeľne aj my podobáme nášmu Otcovi; a to najmä v službe, v konkrétnych skutkoch milosrdenstva blížnym konaných s láskou a v láske.

Sebe aj druhým odporúčam jednoducho dôverovať, odovzdať sa a utiekať sa k Božiemu milosrdenstvu, primknúť sa k Bohu. Načúvať Milosrdenstvu a potom byť milosrdným ku každému, v každej okolnosti života. Odporúčam modliť sa modlitby žalmov, napríklad Žalm 118, každý deň sa ponoriť do modlitby Korunky Božieho Milosrdenstva v hodine milosrdenstva. Tiež sa s bázňou modliť krížovú cestu, rozjímať nad umučením, utrpením Nášho Pána. A zvolávať Božie milosrdenstvo na celý svet. S vďačným srdcom pristupovať k sviatostiam: k sviatosti zmierenia a k sviatosti Eucharistie, pravým prameňom Božieho milosrdenstva. (Barbora Jarinová, člen Združenia katolíckeho apoštolátu, psychológ, Ružomberok)

Božie Milosrdenstvo – dar nekonečnej trpezlivosti so mnou, vzácna nádej a úprimná radosť v nepochopiteľnej, nesmiernej láske. Prečo ho nasledovať? Veď nás vedie do Života a dokonalej Lásky! Čo pociťujem ja? Chcem s dovolením vyjadriť  kúsok svojho názoru. Vrátiť matky späť do rodín! Pomôcť rodičom uvedomovať si silu každodenného, veľmi jednoduchého, ale bohatého a radostného prežívania jednoty rodiny. Cez vzájomné počúvanie hľadať vieru a zažívať v hlbokom porozumení dotyk Božieho milosrdenstva. Nie aby nám bolo lepšie / napr. finančné a iné zabezpečenie.../, ale aby sme sa my a naše rodiny stávali lepšími. Zamyslime sa úprimne, čo všetko by sme mohli opustiť, aby sme uvoľnili  v sebe priestor pre pôsobenie Božieho Ducha. A čo všetko by sme našli...! (Helena Bačkorová, manželka, matka a stará mama, Ružomberok)

Učiť sa Ježišovej milosrdnej láske a premieňať ju do vzťahov k našim blížnym je pre mňa tým najreálnejším spôsobom ako tvoriť blízky vzťah s mojím Pánom a Spasiteľom. Sebe a druhým odporúčam budovať osobný dialóg s Ježišom cez našu nebeskú Mamu Pannu Máriu. Hovoriť Ježišovi, čo všetko nás bolí a ťaží a hľadať útechu a posilu v Jeho milosrdnom a láskavom srdci. (Katarína, matka dvoch detí)

Božie milosrdenstvo je niečo nádherné, čo sa nedá slovami ani vysvetliť. Z mojej vlastnej skúsenosti viem, že keď sa deje v našom živote niečo ťažké a máme pocit, že Boh na nás zabudol, vtedy sa treba pozrieť hore k Bohu. Odhaliť sa mu, vo všetkej našej slabosti, v nepochopení Božej vôle, ktorú nám cez bolesť zjavuje. Stotožniť sa  s Ježišom na krížovej ceste nášho života, odovzdať mu našu bolesť, aby ju zmenil milosťou na požehnanie. Už len tá bolesť za druhých a veriť v nekonečné Božie milosrdenstvo je pre Boha prejavom našej lásky k nemu. A On ako dobrý Otec a milosrdná Matka nám príde na pomoc v našej bolesti. My si neuvedomujeme, aký veľký dar Božieho milosrdenstva nám Boh dáva. Precítenie tohto daru je pre dušu, ktorej to dá poznať veľkým prejavom Jeho lásky. Neustále nám to dokazuje, pri svätej omši, skrytým spôsobom. Úplná odovzdanosť a dôvera i v situáciách ľudsky beznádejných prináša výsledky. Odporúčam sa modliť  korunku Božieho milosrdenstva od svätej sestry Faustíny, pretože ona napomáha viere v Božie milosrdenstvo. Veď koho iného prosiť, ako Stvoriteľa, Podstatu všetkého? (Silvia, manželka a matka, Ružomberok)

Božie milosrdenstvo je 2 v 1: spája sa tu nekonečná láska s odpustením. Je to pre mňa obraz toho ako nás Boh nekonečne miluje a ponúka odpúšťajúcu náruč pre každého. Odporúčam modlitbu - Modlitba k Božiemu milosrdenstvu: "Ježišu, dôverujem Ti!" nás učí púšťať veci z rúk a spoliehať sa na Boha; Múdrejšieho, Lepšieho, Spravodlivejšieho, Vznešenejšieho... od nás! (Sestra Noemi, OSF / Školské sestry sv. Františka z Assisi, Veľký Lapáš)

Božie milosrdenstvo je posolstvo jasné a čitateľné pre každého, je to svetlo nádeje. Tí, ktorí úprimne hovoria "Ježiš, dôverujem v teba" nájdu potešenie vo všetkých svojich úzkostiach a obavách. Odporúčam  zvelebovať Boha a ďakovať za jeho veľké skutky, ktoré urobil a stále robí v ľudských dušiach a ktoré vďaka posolstvu, stále objavujú nekonečné Božie milosrdenstvo. Táto láska je dobrotivá, súcitná, pozdvihuje človeka nad jeho slabosti do výšin k svätosti Boha. (Anna Tatranská, člen Združenia katolíckeho apoštolátu, manželka, Spišská Nová Ves)

Láska je túžbou po dobre pre druhú osobu. Milosrdenstvo ide však o krok ďalej, je láskou v skutku, v čine, je dávaním  tohto dobra druhej osobe. Teda „Božie milosrdenstvo“  je to, čo mi dal Boh. Milosrdenstvo je radikálna láska akou Boh miluje človeka, je to láska, ktorá nepozerá na nič. Keď budem Božie milosrdenstvo nasledovať, keď ho budem uskutočňovať v každodennom živote, keď budem nezištný v rozdávaní dobra (v odpustení), budem na zemi sprítomňovať samotného Boha a jeho lásku, ktorá nepozerá na nič. Čo by som odporúčal ľuďom? Modlite sa často korunku – ruženec k Božiemu milosrdenstvu a pri slovách „pre jeho bolestné umučenie, maj milosrdenstvo s nami i s celým svetom“ si predstavte, že mŕtve telo Pána Ježiša beriete do náručia, tak ako to urobila Jeho Matka, keď Ježišovo telo sňali z kríža a vo svojej predstavivosti Ho zdvíhajte hore a ukazuj Ho Nebeskému Otcovi a pritom si uvedomujte  čo hovoríte: to pre jeho bolestné umučenie..., nie pre moje skutky, nie pre moje zásluhy, ale pre jeho bolestné umučenie maj milosrdenstvo so mnou, s nami, i s celým svetom... (P. Piotr Lasota SAC, kňaz – pallotín, Michalovce)

Po rokoch v spoločenstve a odovzdávaní našich detí, všetkých ťažkostí, problémov v osobnom a rodinnom živote Ježišovi, máme prežité skúsenosti, cez svedectvá spoznávame, že Boh sa o nás stará a nič nie je nemožné. My mu dôverujeme a Jeho milosrdenstvo zažívame skrze pokoj, lásku, jednotu. Učí nás byť svedkami milosrdnej lásky tam, kde nás postavil a poslal. 

Milovať a odpúšťať neustále... Božie milosrdenstvo premenilo naše srdcia a životy. Vďaka Ti, Milosrdný Bože! (Emília Pavelková, členka hnutia Modlitby matiek, Spišská Nová Ves)

Myslím si, že bez Božieho milosrdenstva by nemala naša viera zmysel. Tak ako je pre kresťanstvo esenciálna viera v zmŕtvychvstalého Ježiša, tak je dôležitým Božie milosrdenstvo, ba dokonca si myslím, že z Jeho milosrdenstva vyviera celý plán spásy. Neskutočne ho potrebujeme a len ak vnímame Boha ako Milosrdného Otca, tak sa aspoň trochu približujeme k tomu, aby sme pochopili Nepochopiteľného, Toho, ktorého nemôžeme uchopiť do slov či predstáv. Božie milosrdenstvo je pre mňa zdrojom nádeje, dôkazom Jeho lásky voči nám, voči mne. 

Všetci sme na jednej (hriešnej) lodi, preto si máme navzájom odpúšťať, navštevovať sa, zaodievať sa, kŕmiť, napájať... Máme byť dokonalí, ako je dokonalí náš Nebeský Otec a skutky milosrdenstva sú cestou ako sa priblížiť k tejto dokonalosti. No, nie je to ľahké. A na naše pády v tom je liekom práve Jeho milosrdenstvo.

Nezvyknem niečo odporúčať ohľadom Božieho milosrdenstva :), ale keby som mala, asi by som sa ich snažila motivovať, aby objavovali tento potrebný prameň. Aby z neho čerpali a očisťovali sa v ňom. Aby spoznávali Boha ako milosrdného otca. (Miroslava, Trenčín)

Denne sa pokúšam odpustiť mojim deťom, že neposlúchli pravidlá, porušili dohody (domáce prikázania). Nepamätám, ani jedno sklamanie za 14 rokov a hoc viem, že ich bude dnes, zajtra znova mnoho, milujem ich stále viac a viac.... Božie milosrdenstvo je koľkokrát väčšie ? Keď neviem pochopiť nešťastie, keď neviem pomôcť v tej situácii, vtedy vzývam MILOSRDNÉHO. (Marcela, matka 4 detí, ružencové bratstvo, Poprad)

Božie Milosrdenstvo je pre mňa dôležitá aktuálna, stále trvajúca prítomnosť Božej lásky. Tak ako Boh bol, je a bude = je večný, tak aj Jeho Milosrdenstvo. Mám k tomu krátky príbeh. Som dieťa otca alkoholika. Každý v mojom okolí nad ním lámal palicu. Z neho už nič nebude - vraveli ľudia v okolí. Boh ale vravel: „Si môj.“ Otec ubližoval mame, nám deťom, blízkym ale najmä Bohu. Ale Boh - Jeho Milosrdenstvo ho neodvrhlo a my sme sa za otca modlili. Trvalo to dlhý čas, ale pred rokom otec ukončil sedem ročnú službu kostolníka ako dôchodca a teraz je doma ako úprimný modliaci sa človek, ktorý je nám v láske k Bohu veľkým príkladom. Prečo? Lebo sám na sebe zakúsil Božie milosrdenstvo. Prečo je dobré nasledovať Božie Milosrdenstvo? Začnem otázkou. Chceš žiť Božie požehnanie, pokoj v duši, krásu lásky už tu na zemi? Tak buď milosrdný, milosrdná. Chceš šíriť Božie kráľovstvo už tu na zemi? Tak šír svojím životom milosrdenstvo. (Sestra Ulrika, uršulínka, Košice)

Božie milosrdenstvo je nekonečný a najvyšší prejav lásky, ktorý nečaká na odplatu. Vďaka modlitbám k Božiemu milosrdenstvu a viere získavam pocit pokoja. Už ma viac neprenasledujú myšlienky, ktoré ma vracajú k minulým chybám. Kvôli jeho milosrdenstvu je mi odpustené a môžeme stále začínať nanovo žiť s našim Pánom, bez výčitiek zo zlyhania. Musíme Pánovi dôverovať. Dôverou vzniká vernosť a neustálym pohľadom na jeho milosrdný pohľad nikdy na neho nezabudneme. Budeme mať stále na pamäti, že nikdy nie sme sami. On nás vždy zachráni, nikdy sa nestratíme. (Mária, študentka univerzity, Ružomberok)

Božie milosrdenstvo hovorí o nekonečnej láske Boha k ľuďom, o odpustení, ktoré nemá hraníc. Ľudia sú zranení, zranení hriechom. A tieto rany spôsobené hriechom je možné liečiť len prostredníctvom Boha, jeho milosrdenstva. Božie milosrdenstvo najviac zakúšame vo sviatosti zmierenia. Pravidelná svätá spoveď môže napomôcť k väčšiemu vnímaniu neutíchajúceho Božieho milosrdenstva, ale tiež konanie skutkov milosrdenstva, ku ktorým sme povolaní. Lebo nimi sa pripodobňujeme tomu, ako koná Boh. (Marta, Snina)

Božie Milosrdenstvo pre mňa znamená Vieru, Nádej a Lásku. Predkladám mu svoje starosti a radosti a prosím, aby rástla viera vo mne aj v živote tých, ktorých nosím vo svojom srdci, aj v srdciach nás úbohých hriešnikov. Dôverujem v Neho, Jeho prozreteľnosť, lebo sa môžem stále naňho spoľahnúť. On ma nikdy nesklame. Prosme Ho všetci, aby rozmnožil našu vieru, aby sme vo svojom živote zažívali Jeho moc a Milosrdenstvo, lebo On pozná všetky podrobnosti nášho života, aj tie nevyslovené myšlienky. Praje si, aby sme my sami predkladali svoje starosti a potreby, lebo vtedy náš život bude prinášať dobré a pravé ovocie, keď v ňom bude prítomný Ježiš a Jeho Milosrdenstvo. (Apolónia, člen Združenia katolíckeho apoštolátu, Smižany)

Božie milosrdenstvo je posolstvom pokoja pre celý svet. Tieto dni, týždne a mesiace, nás v mnohom utvrdzujú aká je potrebná v našom živote VIERA. Silou je modlitba, účasť na svätých omšiach /virtuálne/, Božie Slovo, modlitba posvätného ruženca. Tieto modlitby vypĺňajú všetky moje voľné chvíle a samozrejme patrí sem aj modlitba „Korunky Božieho Milosrdenstva“ – s prosbami a ďakovaním za všetky dobrodenia. Tento čas je časom, ktorým sa môžeme viac zamýšľať sami nad sebou, hľadať hodnoty v našom živote. Modlitba nám veľmi pomáha, aby sme znovu vstali keď padneme. Dôvera v Božie Milosrdenstvo nás nikdy nesklame. Je žriedlom nekonečnej Božej Lásky a pokoja. Nech aj v mojom živote je mi stále oporou a výzvou hľadať Boha a Jeho Lásku. (Katarína, člen Združenia katolíckeho apoštolátu, Smižany)

Božie milosrdenstvo vnímam ako nástroj na uzdravenie stvorenstva a odpoveď Boha na dar slobody pre človeka. Ak sme milosrdní aj my, spolupodieľame sa na stvorení, uzdravovaní sveta. To, že je nesmierne dôležité, aby sme ho denne žili k nám samým, našim blížnym i k Bohu samotnému, krásne dokazuje modlitba Otče náš, ktorú nás naučil Ježiš. V nej vravíme Otcovi, sprav a daj. Iba v jedinom prípade vravíme o nás, o tom, čo máme robiť my. Ako i my odpúšťame svojim vinníkom. Milosrdenstvo. Je to tak dôležité a zároveň ťažké, že ako jediné ľudské konanie sa dostalo do modlitby Otče náš... V milosrdenstve človek osobitne zrkadlí Boha, je podmienkou žitia neba na zemi. (Tomáš Kurbel, manžel a otec, člen spoločenstva Lachaj Roi, Sereď)

Božie milosrdenstvo nám odhaľuje srdce Otca - jeho charakter a jeho postoj lásky k nám. Hovorí tiež tom, ako a čo znamená človek pre Boha, že bol ochotný položiť život za človeka a nekonečne mu odpúšťať. Je dôležité ho nasledovať, aby človek nespadol do beznádeje zo svojich nedostatkov a hriechov. A tiež, aby sa aj človek učil odpúšťať druhým (ako jemu odpúšťa Boh). Každému odporúčam, uvedomiť si aj svoju hriešnosť, ale aj Božiu dobrotu (komu sa viac odpúšťa, viac miluje). (Eva, Ružomberok)

Božie milosrdenstvo nás pozýva byť milosrdnými voči blížnym, a to odpúšťaním pokleskov a chýb druhých, tak ako to čítame v Evanjeliách o Ježišovom živote. A prečo je dôležité ho nasledovať? Učí nás kresťanskej láske, ktorá nás smeruje do večnosti. Odporúčame určite modlitbu Korunky k Božiemu milosrdenstvu, ktorou sa dá vytvoriť a prehĺbiť úcta k Božiemu milosrdenstvu. (manželia Maroš a Stanka Akuratní, Svit)

Božie milosrdenstvo prezrádza podľa mňa hlbokú lásku Boha Otca ku nám. Táto láska je nesmierne veľká a prijíma všetky duše túžiace po Bohu nech by vykonali čokoľvek. Prezrádza hlbokú priazeň Otca k nám maličkým, takú, ktorá sa nedá zažiť ľudsky. Pre mňa je krásnym obrazom obraz Ježiša zobrazený podľa Svätej sestry Faustíny, na ktorom z jeho srdca vystupujú dva lúče. Práve cez tento obraz a jeho symboliku, vnímam, že Otec ma nekonečne miluje. Že je stále so mnou, že ma neopustí ani nezanechá. A hlavne, že keď k nemu príde aj ten najzatvrdilejší hriešnik a v pokore vyzná že On Je, tak že tečú tieto prúdy milostí.  Odporúčam meditovať nad jeho láskou k nám. Premýšľať o obeti, ktorú Ježiš vykonal. Uvedomiť si hlavne neutíchajúcu lásku Otca k nám deťom. Jeho vernosť. To, že on odpustil všetky viny každému, kto k nemu volá. Ak sa my ponoríme do tohto ozdravujúceho prameňa, tak nám dá Ježiš silu odpustiť, prijať, milovať. Žiť život, ktorý je slobodnejší  a viac bohatší.  (Silvia, Ružomberok)

Božie milosrdenstvo bolo zjavené v ukrižovaní a vzkriesení Ježiša Krista, kde cez Ježiša dostávame milosť, novú nádej pre náš život, vzkriesenie duše v celej jej plnosti. Je odpoveďou na problémy, ktoré trápia nielen človeka samotného, ale celé ľudstvo. Je potrebné  pre obrátenie hriešnikov, je útechou a pomocou. Milosrdenstvo sa má preukazovať svojmu blížnemu vždy a všade, či už skutkom, slovom alebo modlitbou. Ak dávame lásku blížnemu, dávame ju aj Bohu. Božie milosrdenstvo sa udeľuje ľuďom skrze sviatosti (najmä cez svätú spoveď a sväté prijímanie). Odporúčam, hľadať Boha a žiť s Bohom v každom okamihu života a dávať ľuďom dobro. (Veronika, Brezov)

Božie milosrdenstvo – je to, ktoré nás stále potešuje, uzdravuje, prináša požehnanie, pokoj a dobro. Nikdy na nás nezabudne, nezatratí, ale milosrdne odpustí. Jeho láska je nekonečná. Odporúčam všetkým. Verme v jeho lásku a vykúpenie, viac sa k nemu modlime, prosme a za všetko ďakujme. (Marta, manželka, matka, Ružomberok)

Predtým, ako si povieme, čo nám Božie milosrdenstvo hovorí, skúsme si zodpovedať inú otázku. Čo to Božie milosrdenstvo je? Kde sa nám prihovára? Keď vieme, že milosrdenstvo je tou Božou vlastnosťou, ktorú dnes najviac vnímame, že je to Božie „áno“ človeku; vyjadrenie túžby Boha stretnúť zblízka svoje stvorenie, potom ho môžeme opísať aj (a pravdaže: nielen) ako živé a milujúce srdce Boha, ktorého sa smie dotknúť pochybujúca ruka človeka (por. Jn 20,27). Tento dotyk, toto stretnutie, sa deje v spoločenstve Ježišových učeníkov. Milosrdenstvo sa nám prihovára tam, kde sme zhromaždení v Jeho mene. Každému osobitne a originálnym spôsobom, ale vždy v spoločenstve Cirkvi. Neznamená to, že sa nás nemôže dotknúť v tichej samote izby. Znamená to, že na to, aby sme začuli, ako sa nám prihovára, potrebujeme vnímať, že Ježiš túži, aby sme boli súčasťou spoločenstva, presnejšie: jeho mystického tela.

To nás privádza k odpovedi na druhú otázku: Milosrdenstvo sa nám prihovára práve tam, kde sa z Kristovho otvoreného boku rodí Cirkev – teda na kríži. Tam Ježiš vyriekne: „Žíznim“ (Jn 19,28). Iba raz v celom evanjeliu si Ježiš pýta piť – od Samaritánky (por. Jn 4); a vieme, že je to ten istý smäd, ktorý má aj na kríži. Smäd po viere každého človeka. Na kríži Ježiš vyriekne aj: „Je dokonané“ (Jn 19,30). Význam použitého gréckeho slova je aj: zavŕšené, úplné, naplnené, privedené do cieľa, dokonalé. Ján vo svojom prvom liste neskôr (použijúc ten istý koreň) napíše: „Keď sa milujeme navzájom, Boh ostáva v nás a jeho láska v nás je dokonalá“ (1Jn 4,12). Teda presne taká, ako jeho dielo na kríži. Zavŕšená, úplná, naplnená, taká, ktorá dosahuje svoj cieľ.

Toto všetko podčiarknuté a zrátané hovorí Tebe i mne len jedno: „Dávam moje srdce do tvojich rúk. Túžim po tvojej láske. Túžim, aby si prijal/a milosrdenstvo, lebo len v ňom naozaj spoznáš, že Ťa milujem presne takého/takú, aký/aká si.“

Uveriť takto chápanému Milosrdenstvu môže znamenať len jedno: že naša viera nebude len pekným muzeálnym kusom (ako by povedal Pápež František) zatvoreným do teórie pekných slov, ale bude naplno žitá v činnej láske k blížnemu (por. Gal 5,6).

Ľuďom odporúčam dopriať si Milosrdenstvo. Zažiť ho na vlastnej koži a vo vlastnom srdci. Vzhľadom na povedané vyššie… myslím, že niet čo dodať. (Tomáš J. Kuník, farský administrátor Banská Bystrica – Uľanka)

Božie milosrdenstvo je v prvom rade obrovským darom, je Božou ponukou, Božím pozvaním - potrebná je však naša slobodná odpoveď, odpoveď viery, odpoveď srdca, odpoveď na Božiu lásku, odpoveď, ktorá v skutočnosti mení celého človeka. Zakúšajúc Božiu lásku a milosrdenstvo sme aj my pozvaní milovať iných, sme pozvaní byť nástrojmi a kanálmi Božieho milosrdenstva. A prečo je dôležité ho nasledovať? – krásnu odpoveď ponúka pápež František: „Skutočne blažení a šťastní budeme iba vtedy, ak vstúpime do Božej logiky darovania a nezištnej lásky, ak odhalíme, že Boh nás nekonečne miloval, aby nás urobil schopnými milovať ako on, bez miery.“ Pozvime a nechajme vstúpiť Krista do našich hrobov, nechajme ho odvaliť kamene nášho strachu, nedôvery a frustrácie, ktoré nás uzatvárajú v nás samých a úplne sa odovzdajme stretnutiu so Zmŕtvychvstalým a prijmime ponuku nového života. (Michaela, členka spoločenstva CVX)

Božie milosrdenstvo je Láska Boha, ktorá prikrýva naše hriechy a dáva nám šancu začať vždy odznova. To, že ho môžeme nasledovať je našou veľkou výsadou. Odporúčam sebe aj druhým v duchu sa postaviť pod Ježišov kríž a nechať sa obmyť krvou a vodou z Jeho boku. Vnímam ich ako prameň milosrdenstva, ktorý nás očisťuje a oslobodzuje...  (Lucia, manželka, matka, Ružomberok)

Božie milosrdenstvo mi je nádejou, že skrze Božie milosrdenstvo sa môžem dostať do neba. Dáva nám šancu začať odznova. Učí nás, že aj my máme podľa toto dávať šancu od znova sebe aj iným.  Primknúť sa k Bohu môžeme modlitbou, učiť sa byť s Bohom, prijímať často sväté prijímanie, učiť sa vnímať Boha a žiť v každodennosti, v tom, čo robíme. (Zuzana, člen Združenia katolíckeho apoštolátu, manželka, matka, Smižany)

Pre mňa Božie milosrdenstvo predstavuje neopísateľnú a nekonečnú lásku Boha ku všetkým nám a to bez ohľadu na to kto sme, akí sme a ako sa správame, kde sme a čo robíme. Je to ako slnko, ktoré svojimi teplými lúčmi pôsobí na všetko a všetkých, lebo bez slnka nieto života, tak ako bez Boha nieto zmyslu života.  Pavol Dobšinský v rozprávke  „Slncový kôň“, opisuje krajinu, ktorá bola smutná ako hrob a temná ako noc, lebo do nej nikdy nezasvietilo slnko a ľudia boli smutní a treli biedu ...

Moja ťažko chorá mamka bola v nemocnici a mne bolo veľmi, veľmi ťažko. V NEDEĽU BOŽIEHO MILOSRDENSTVA, keď som sa vracala z návštevy od nej, som išla na popoludňajšiu pobožnosť korunky k Božiemu milosrdenstvu a sv. omšu do našej Svätyne v Smižanoch. Mamku a všetky starosti, ktoré som nevedela zvládať, som odovzdala Bohu: „Ježišu, dôverujem Ti, postaraj sa o všetko, lebo Ty to vieš najlepšie“. V mojom vnútri ma však stále prenasledovali rôzne myšlienky, ale nakoniec sa napätie uvoľnilo a ku koncu sv. omše som pocítila zvláštny pokoj, ktorý neviem vôbec opísať, akési zmierenie sa so všetkým. Mamka zaopatrená sviatosťami na druhý deň nad ránom zomrela a ja verím, že pre Ňu to bol výnimočný čas úmrtia. Dôvera v Božie milosrdenstvo za každých okolností sa vždy oplatí. (Terézia, lektorka, Smižany)

Spracovala: Barbora Jarinová



( TK KBS, bja, ml; pz ) 20210409023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]