[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 27. 11. 2021   Meniny má Milan       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  Top témy
Všetky
Synoda 2021-23
Pápež František na Slovensku
SDM 2023 Lisabon
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Topoľčanoch si uctili obete koronavírusovej pandémie pietnym aktom
P:3, 25. 03. 2021 12:10, DOM

Topoľčany 25. marca (TK KBS) Mesto Topoľčany sa pripojilo k iniciatíve združenia európskych miest Eurocities, na základe ktorej si v stredu 24. marca 2021 na poludnie po celej Európe minútou ticha uctili obete koronavírusovej pandémie. K účasti na pietnej spomienke, ktorú zorganizoval Mestský úrad v Topoľčanoch sa pripojili aj všetky rímsko-katolícke farnosti Nitrianskej diecézy a Cirkevného zboru ECAV pôsobiace na území mesta Topoľčany.

Na Námestí M.R. Štefánika primátorka mesta Alexandra Gieciová otvorila pietnu spomienku výzvou k minúte ticha a ucteniu si pamiatky všetkých obetí koronavírusovej pandémie. Pietna spomienka pokračovala spoločnými modlitbami za zosnulých, ktoré postupne predniesli predstavitelia cirkví, medzi nimi aj topoľčiansky dekan Mons. Dušan Argaláš.

Za hlaholu zvona z veže Mariánskej svätyne nazývaného „umieráčik“ predstavitelia mesta Topoľčany spolu so zástupcami jednotlivých farností položili  smútočný veniec a zapálili symbolické spomienkové sviece. Uctiť si pamiatku zosnulých na koronavírus mali možnosť aj občania prítomní na námestí v čase spomienky.

Topoľčany sa tak pripojili k ďalším mestám v Európe, ktoré sa v rámci spoločnej iniciatívy rozhodli vzdať hold a vyjadriť úctu, pietu i vďačnosť všetkým zosnulým, ktorí opustili tento svet počas trvania aktuálnej koronavírusovej pandémie. S mnohými z týchto zosnulých sa najbližším príbuzným, priateľom a známym nedalo ani dostatočne a plnohodnotne rozlúčiť pri pohrebných obradoch.

Keďže rozlúčiť sa však neznamená zabudnúť, pietna spomienka bola jednou z možností, ako si na týchto zosnulých s vďačnosťou a v modlitbe možno spomenúť a odovzdať ich spásonosnej láskavosti ukrižovaného a vzkrieseného Pána.
-
Zdroj: Biskupstvo Nitra( TK KBS, bu nr, ml; pz ) 20210325032   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]