[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 11. 05. 2021   Meniny má Blažena       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nové Katolícke noviny vysvetľujú, prečo nás oslovuje mlčiaci Ježiš
P:3, 24. 03. 2021 09:30, DOMBratislava 24. marca (TK KBS) Vyšlo nové číslo Katolíckych novín, prinášame ich anotáciu.

-----------------------------------------------------------------

Katolícke noviny 12/2021

Najnovšie Katolícke noviny vysvetľujú, prečo a akým spôsobom nás oslovuje mlčiaci Ježiš. Aj keď mlčanie nie je štandardným prejavom v komunikácii dvoch či viacerých ľudí, má svoje opodstatnenie a je osožné takýto spôsob vyjadrovania akceptovať. Zvykli sme si, že na všetko musí byť odpoveď. Opak je však pravda. Kristus, ktorý na položenú otázku ostáva v pozícii mlčiaceho, je toho svedectvom.

Predstavujú novú kalváriu na Kysuciach, ktorá si ctí odkaz predkov. Na sviatok Sedembolestnej Panny Márie požehnali minulý rok kalváriu v Krásne nad Kysucou. Okrem toho, že je zasadená do malebného prostredia kysuckej prírody, je zaujímavá aj tým, že výjavy jednotlivých zastavení krížovej cesty sú vykované z materiálov, ktoré ľudia na horniakoch používali v minulosti pri svojej práci.

Približujú životné príbehy rehoľníčok z Kongregácie školských sestier svätého Františka Viliamy Štefánie Mihalusovej a Ľudmily Marty Červenej, ktoré vydali svedectvo Kvetnej nedele. Práve počas nej sa 27. marca 1983 uskutočnil zásah Štátnej bezpečnosti proti členom rehoľnej spoločnosti sv. Františka z Assisi v Československu.

Rozprávajú sa s pátrom verbistom Stanislavom Krajňákom o jeho statočnom otcovi Jozefovi Krajňákovi. I keď politický režim zabránil Jozefovi Krajňákovi stať sa kňazom, zostal verným Kristovým nasledovníkom, čo potvrdil aj nebojácnym vystúpením na pohrebe biskupa Jána Vojtaššáka v Zákamennom.

Približujú jedinečnosť Krížovej cesty z pera francúzskeho básnika Paula Claudela. Meno Paula Claudela žije v slovenskom literárnom a kultúrnom priestore už takmer celé jedno storočie. Čitateľ pozná v slovenskom preklade časť z Claudelovej poézie, jeho eseje o verši a náboženstve, ale aj výber z dramatickej tvorby autora. Aktuálne vyšla v slovenskom preklade Jána Švantnera Claudelova Krížová cesta, ktorú básnik pôvodne napísal v roku 1911.

Predstavujú irackých mučeníkov tretieho tisícročia. Hoci veľká časť irackých svätcov žila v prvom tisícročí, tento fakt sa môže čoskoro zmeniť – medzi mnohými kresťanmi, ktorí za posledných dvadsať rokov položili za vieru život, je 48 sýrskokatolíckych a šesť chaldejských Božích služobníkov.

TK KBS informovala Zuzana Artimová
-----------------------------------------------------------------( TK KBS, tk, ml; pz ) 20210324014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]