[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Tím ZKSM pripravil stretnutie „Skúsenosť, ktorá ti zmenila života“
P:3, 22. 03. 2021 10:05, DOM

Bratislava 22. marca (TK KBS) „Skúsenosť, ktorá ti zmenila života“ je názov inšpiratívneho stretnutia, ktoré zorganizoval tím Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM).

Aká je skúsenosť, ktorá ti zmení život a musíš ju ísť hľadať "až na koniec sveta"? Čo motivuje človeka, aby odišiel od svojich známych a všetkého, čo pozná a išiel pomáhať cudzím ľuďom? Sú misie iba o cestovaní alebo sa dajú robiť plnohodnotné misie aj tam, kde sa človek aktuálne nachádza? Aké sú falošné predstavy o misiách?

Aj na tieto otázky odpovedali hostia inšpiratívneho stretnutia Hana Šimčíková a Denis Chane sing Guan. Hana založila misijný tréningový dom a Denis je vedúcim misií "Domov srdca" pre Slovensko, žijúci vo Viedni.  Obaja hostia priniesli do tohto stretnutia obrovskú inšpiráciu a povzbudenie, odpovedali na veľa rôznorodých otázok a taktiež nám ukázali nový uhol pohľadu pri vnímaní misií ako takých.

Na stretnutí sa jeho účastníci dozvedeli o konkrétnych krokoch a praktických radách, ktoré podniknúť, keď sa rozhodneme ísť na misie. Počuli aj o autentických situáciách, najsilnejších zážitkoch, ale aj pádoch a chybách, ktoré na misiách hostia zažili.

„Dnes vidíme vo svete veľkú chudobu a našou nevyhnutnou povinnosťou je priniesť a ponúknuť ľuďom lásku. Je jedno kde žijeme, v každodennosti máme tisícky možností ako byť misionármi práve tam, kde sme, práve pre ľudí, ktorých máme okolo seba,“ zazneli slová povzbudenia, nádeje a odvahy.

Najdôležitejšou myšlienkou/ posolstvom Inšpiratívneho stretnutia bolo uvedomenie si, že nie je dôležité prísť na misie a robiť revolúciu v životoch druhých, máme prichádzať práve preto, aby sme ich prijali, boli k nim blízko a najmä ich milovali, informovala za tím ZKSM Monika Gabrielová.( TK KBS, mga, ml; pz ) 20210322025   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]