[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 17. 04. 2021   Meniny má Rudolf       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Saleziáni s animátormi v Námestove pripravili jarný online/offline tábor
P:3, 04. 03. 2021 12:49, DOMNámestovo 4. marca (TK KBS) S Filipom na potulkách svetom bol názov tábora pre deti z 3. – 8. ročníka základných škôl počas jarných prázdnin. Spolu s virtuálnou postavou Filipom sa ho zúčastnilo 45 detí a 20 animátorov.

Námestovskí saleziáni zriadili server, prostredníctvom ktorého prebiehali video rozhovory medzi všetkými účastníkmi navzájom alebo stretnutia v skupinách. „Aj napriek tomu, že situácia bola zložitá, a mohli sme byť len doma pri svojich počítačoch, podarilo sa nám vytvoriť veľmi pekné spoločenstvo detí, animátorov a nás saleziánov,“ povedal pre TV Lux jeden z organizátorov tábora, salezián Peter Roth.  

Program pre deti začínal krátkym privítaním a rozcvičkou. Nasledoval hodinový program v jednej zo štyroch kmeňových skupín: krátka hra, modlitby, vovedenie do príbehu, riešenie šifry a zadanie úlohy do dňa. Potom sa deti vrátili do svojich offline svetov, kde plnili zadania. Táborové dni končili spoločne online stretnutím o 16:00. 

Prvý deň sa deti navzájom spoznávali, tvorili skupinové vlajky, pokriky a tablo. V utorok, posledný fašiangový deň, oslávili, ako inak, karnevalovým súťažným večerom. Bohatú nádielku čerstvého snehu využili mladí v stredu. Ich úlohou bolo stavanie snežných postáv a stavieb.

Na facebookovej stránke zároveň prebiehalo verejné hlasovanie za najlepšiu masku a najkrajšiu snežnú stavbu. Štvrtkové dopoludnie patrilo výnimočne celé workshopom, na dva z nich sa mohol každý účastník prihlásiť. Piatok bol zase venovaný hodnoteniu tábora.

„Chceli sme týmto deťom odovzdať to, že aj keď sme uzavretí a nemôžeme sa stretávať, aby sa neprestávali rozvíjať, aby boli hrdí na svoje výtvory, ktoré vyrábali a aby sa takto posúvali aj v osobnom alebo aj duchovnom živote ďalej,“ priblížil animátor Matej Adamčík.

-
Zdroje: sdbno.sk, tkkbs.sk

 ( TK KBS, sdbno, tk, lux, ml; pz ) 20210304026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]