[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 17. 04. 2021   Meniny má Rudolf       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Mladí gréckokatolíci pripravili aktivity na povzbudenie mladých pri sčítaní
P:3, 02. 03. 2021 12:39, DOMPrešov 2. marca (TK KBS) V súvislosti s aktuálne prebiehajúcim Sčítaním obyvateľov na Slovensku pripravili mladí gréckokatolíci niekoľko aktivít pre povzbudenie mladých, aby nezabudli a prihlásili sa k svojej cirkvi. Do pojektu sa zapojili služobníci, animátori z Gréckokatolíckeho mládežníckeho centra Bárka v Juskovej Voli, z Gréckokatolíckeho mládežnickeho pastoračného centra v Prešove, ako aj mládež z farností, v spolupráci s Komisiou pre mládež Prešovskej archieparchie.

Jednou z aktivít bolo vytvorenie tzv. hashtagov na profilové fotky na sociálnych sieťach s heslami: „Srdcom gréckokatolík“, „Milujem Gréckokatolícku cirkev“ a „I love Grkat. cirkev, ktoré je možno nájsť na facebookovom profile stránky Komisie pre mládež Prešovskej archieparchie. Animátor Branislav Bačovčin tiež vytvoril logo, ktoré obsahuje znak srdca s textom GRKAT CIRKEV, čo znamená Milujem svoju gréckokatolícku cirkev. Logo sa používa pre rôzne aktivity na plagátoch, videách či ochranných rúškach v rámci celej Gréckokatolíckej metropolitnej cirkvi sui iuris na Slovensku. Aj takýmto spôsobom, sme chceli prejaviť vďaku svojej cirkvi a verejne sa k nej hlásiť.

Vo videách začínajúcich tlkotom ľudského srdca s logom Milujem svoju cirkev, sa mladí, ale aj vladykovia či kňazi cirkvi, prihovárajú ľuďom svedectvami, katechézami, modlitbami aj povzbudeniami o rôznych pokladoch nájdených v našej cirkvi, pre ktoré im obrazne „bije srdce.“ Súčasťou týchto videí je aj logo, ktoré pripravila Rada pre mládež Košickej eparchie, pre iniciatívu „Verím, teda som“ a je znakom jednoty a pozvaním v tejto ťažkej pandemickej dobe si navzájom pomáhať a povzbudzovať sa aj v online priestore. Videá sú prezentované cez TV LOGOS, TV Zemplín a facebookové stránky centier eparchií.

Na facebookovej stránke komisie bola zverejnená aj hymna mladých s názvom „Zostali verní“ od hudobnej kapely Onezim, ktorá bola vytvorená k Jubilejnému roku Prešovskej archieparchie v roku 2018. Názov je inšpirovaný vyznávaním viery mnohých biskupov, kňazov, laikov počas prenasledovania cirkvi v 50-tych rokoch minulého storočia.

Od nového roka sa spustila aj aktivita, ktorá pozýva veriacich zahĺbiť sa do slov a myšlienok vzácneho pokladu cirkvi, našich blahoslavených. Myšlienky z ich života sú najmä o cirkvi a povzbudení do súčasnej situácie a vychádzajú pravidelne každú stredu na facebookovej stránke Komisie pre mládež Prešovskej archieparchie.( TK KBS, is pa, rp; pz ) 20210302019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]