[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 15. 04. 2021   Meniny má Fedor       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Gréckokatolícka charita prináša nové číslo pouličného časopisu Cesta
P:3, 25. 02. 2021 09:27, DOMPrešov 25. februára (TK KBS) Gréckokatolícka charita v Prešove prináša nové číslo pouličného časopisu Cesta. Prinášame jeho anotáciu.

Aktuálne číslo pouličného mesačníka Cesta prináša rozhovor s infektológom Martinom Kršákom, pracujúcim v štáte Colorado. V jeho prvej časti sa dozviete aj tom, aké dlhodobé následky prekonania ochorenia Covid-19 možno považovať za najproblematickejšie a aká je situácia s týmto novým ochorením v USA. „Z charít“ sa dočítate niečo aj z histórie Gréckokatolíckej charity Prešov. Tento rok je pre prešovskú charitu obzvlášť výnimočný, keďže si pripomína 30. výročie obnovenia jej činnosti.

Aktuálna rubrika „Zo sveta“ prináša príbeh ugandského učiteľa Dávida, ktorý postavil školu pri utečeneckom tábore Puranga na severe Ugandy. Prešovský samosprávny kraj v rubrike „Zo spoločnosti“ informuje o dotačnom programe PSK 2021 na podporu nových regionálnych projektov. Hlavným zámerom je podpora všetkých oblastí rozvoja kraja, čím sa prispeje k zvýšeniu kvality života v mestách aj na vidieku. Inšpiráciu a podnety na zamyslenie na hlavnú tému aktuálneho čísla nájdete aj v príspevku šéfredaktorky Mgr. Denisy Považanovej o obnove v každom smere. Tradične aj februárová Cesta obsahuje pravidelné rubriky, výber aktuálnych správ z Cirkvi a charít, ako aj duchovné povzbudenia v podobe katechézy Svätého Otca a zamyslenia duchovného správcu GKCH Jozefa Gaču.

Bližšie informácie o mesačníku je možné nájsť na adrese: mesacnik.cesta@gmail.com.

Bližšie informácie o časopise Cesta 

Už viac ako 15 rokov v uliciach mesta stretávate distributérov časopisu Cesta. Je to mesačník o kvalite života. Tento časopis vydáva Gréckokatolícka charita v Prešove s cirkevným schválením. Je to katolícky časopis, ktorého cieľom je evanjelizovať a rozširovať obzor čitateľov v oblasti – duchovnej, sociálnej i odborne. Prináša reportáže, svedectvá, zaujímavé články o prírode a ľuďoch, ktorí sa zapísali do histórie. Nájdete tu rozhovory so zaujímavými osobnosťami a odborníkmi, snažíme sa vyvracať mýty a predsudky spoločnosti a kladieme dôraz na to, že je potrebné žiť evanjelium každý deň a stavať na kresťanských hodnotách celý svoj život. Kúpou časopisu podporíte ľudí bez domova, ktorým sa z rôznych dôvodov nedarí nájsť si prácu. Takýmto spôsobom si chcú zarobiť na živobytie. Je to konkrétna pomoc konkrétnemu človeku.

TK KBS informovala Veronika Futejová( TK KBS, vfu, ml; pz ) 20210225016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]