[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 17. 04. 2021   Meniny má Rudolf       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Katolícke charity môžeme v jarnej zbierke podporiť online do marca
P:3, 23. 02. 2021 07:05, DOMBratislava/Košice 23. januára (TK KBS) Každý rok sa počas prvej pôstne nedele koná jarná celoslovenská zbierka na podporu Slovenskej katolíckej charity. Tento rok sa však vzhľadom na opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19 v kostoloch neslúžili verejné bohoslužby. Preto verejnú zbierku presunuli jednotlivé arcidiecézne a diecézne charity do online priestoru. Veriaci ich môžu rôznymi spôsobmi podporiť až do konca marca. 

Charity sú od štedrosti darcov vo veľkej miere závislé, a preto sú verejné zbierky pre ne veľmi dôležité. „Môžu nám pomôcť aj celoročne, stále nám prispieť na čísla účtov na jednotlivé diecézne charity. Ak hovoríme o  senioroch, tak oni sú tradične zvyknutí, že či pri spovedi alebo nejakej návšteve duchovného môžu prispieť na charitu tomu duchovnému, lebo duchovní to potom posielajú na účet biskupského úradu, ktorý neskôr to pošle charite,“ povedala Anna Ivanková z Gréckokatolíckej charity Košice.

Ako uviedol Cyril Korpesio z Arcidiecéznej charity Košice, v minulom roku firmy cez Potravinovú banku darovali charite 32 ton potravín. Poteší ich však akýkoľvek dar, ktorý môžu klienti využiť. „Ak niekto chce darovať práčku, chladničku, rôzne iné veci, tak buď to využijeme v našich zariadeniach alebo vieme o potrebách tých ľudí, ktorí sa k nám prihlásia, že by niečo potrebovali, tak vieme to odviezť a priviezť tam, kde treba,“ uviedol.

Eduard Malatinec z Gréckokatolíckej charity Prešov dopĺňa, že v zime sa ich klientom zíde aj bielizeň či ponožky, no vďační sú za akúkoľvek pomoc. „Je veľký nápor na hygienické a čistiace prostriedky, aj toto veľmi oceníme, ak dokáže nám niekto darovať rúška, alebo rôzne dezinfekčné prostriedky,“ povedal pre Rádio LUMEN.

Finančnú podporu je možné poslať aj QR kódom, poštovou poukážkou, ale ako uviedol riaditeľ Spišskej katolíckej charity Pavol Vilček, aj prostredníctvom mobilného telefónu zaslaním SMS správy na číslo 877. Dôležitá je však aj duchovná podpora. „Čo je asi najviac, to sú modlitby a teda aj touto cestou by som chcel poďakovať za každú jednu modlitbu za ktorúkoľvek charitu na Slovensku,“ povedal Pavol Vilček. Podrobnosti o možnostiach podpory sú zhrnuté na stránke www.zbierkanacharitu.sk

-
Zdroje: TK KBS / Rádio LUMEN ( TK KBS, tk, rlu, ml; pz ) 20210223001   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]