[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 02. 12. 2022   Meniny má Bibiana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Svätý Otec pozdravil Poľsko pri 90. výročí videnia svätej Faustíny
P:3, 22. 02. 2021 11:06, ZAH

Vatikán 22. februára (RV) Svätý Otec venoval pozdrav Poľsku pri príležitosti 90. výročia prvého videnia sv. Faustíny Kowalskej. Zdôraznil, že posolstvo Božieho milosrdenstva, ktoré sa vďaka sv. Jánovi Pavlovi II. dostalo o celého sveta, predstavuje samotné evanjelium - radostnú zvesť Ježiša Krista. Pápež František pri tejto príležitosti zaslal aj osobitný list plockému biskupovi Piotrovi Liberovi a celému spoločenstvu diecézy.

Pri modlitbe Anjel Pána v nedeľu 21. februára pápež František osobitne pozdravil poľských pútnikov prítomných na Námestí sv. Petra. Výročie, ktoré sa oslavuje v Sanktuáriu Božieho milosrdenstva v Płocku v pondelok 22. febuára, pripomenul týmito slovami:

„Dnes moje myšlienky smerujú k svätyni v Płocku, 

v Poľsku, kde sa pred deväťdesiatimi rokmi Pán Ježiš zjavil sv. Faustíne Kowalskej, zveriac jej osobitné posolstvo Božieho milosrdenstva. Prostredníctvom sv. Jána Pavla II. sa to dostalo do celého sveta, a nie je ničím iným, než evanjeliom Ježiša Krista, ktorý zomrel a vstal z mŕtvych, ktorý nám darúva Otcovo milosrdenstvo. Otvorme mu srdce, vyslovujúc s vierou: «Ježišu, dôverujem ti».“

Diecéza Płock publikovala list pápeža Františka, ktorý pri tejto príležitosti zaslal tamojšiemu biskupovi Mons. Piotrovi Liberovi.

Pripomeňme si stručne udalosť spred 90 rokov, ako ju opísala sv. Faustína vo svojom Denníčku. Dňa 22. februára 1931 sa nachádzala v kláštore Kongregácie sestier Matky Božieho Milosrdenstva v Płocku:

„Večer, keď som bola v cele, uzrela som Pána Ježiša v bielom rúchu. Jednu ruku mal pozdvihnutú na žehnanie a druhou sa dotýkal odevu na prsiach. Z poodhaleného rúcha na prsiach vychádzali dva veľké  lúče, jeden červený a druhý svetlý. Mlčky som sa hľadela na Pána, moja duša bola preniknutá bázňou, ale aj veľkou radosťou. Po chvíli mi Ježiš povedal: «Namaľuj obraz podľa toho, ako ma teraz vidíš, s nápisom: Ježišu, dôverujem ti. Túžim, aby tento obraz bol uctievaný najprv vo vašej kaplnke a potom aj na celom svete»“ (Denníček, 47).

Dnes, v pondelok 22. februára, sa o 17.00 vo Svätyni Božieho milosrdenstva v Płocku bude sláviť Eucharistia, ktorú bude možné sledovať v priamom prenose cez kanál You Tube tejto svätyne.( TK KBS, RV, jb; rp ) 20210222029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Sudáne

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23