[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 09. 05. 2021   Meniny má Roland       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

J. Babjak: Učitelia majú veľkú moc viesť mladú generáciu správnymi cestami
P:3, 12. 02. 2021 17:19, DOMPrešov 12. februára (TK KBS) Učitelia majú podľa prešovského arcibiskupa metropolitu Jána Babjaka SJ v rukách veľkú moc viesť mladú generáciu správnymi cestami. “Pomáhajte im nerezignovať, nestrácať nádej a ideály, odvahu, vieru v moc dobra, dôveru v Cirkev a hlavne vieru v Boha a jeho lásku, vieru v jeho neustálu prítomnosť v našom živote, aj v ťažkých situáciách, akou je táto pandémia,” vyzval v liste pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom škôl vladyka Babjak.

Arcibiskup Babjak si uvedomuje, akí silní musia učitelia byť, aby mohli posilňovať tých, ktorí sú im zverení. “Mojžiš sa narodil vo veľmi ťažkom období pre izraelský ľud, Božím riadením sa dostal k faraónovej dcére, tá si dala zavolať matku dieťaťa a povedala jej: „Vezmi tohto chlapca a odchovaj mi ho. Odmením ťa. Žena chlapca vzala a chovala ho. Keď chlapec odrástol, zaviedli ho k faraónovej dcére. Stal sa jej synom a ona mu dala meno Mojžiš...“ (Ex 2, 9 – 10) So svojou vlastnou matkou bol len pár rokov – možno dva, tri, kým ho dojčila, ale aké hlboké stopy musela táto výchova zanechať v jeho živote, keď ho to potom v dospelosti tiahlo k svojmu ľudu. Aká veľmi dôležitá je doslova každá chvíľa, ktorú venujete aj Vy učitelia deťom a mladým ľuďom, koľko dobra môžete vložiť nielen do ich mysle, ale aj do ich srdca, ako im Vaša námaha môže raz pomôcť, aby nestratili zo zreteľa to, kým sú a ako môžu byť užitoční svojmu ľudu,” zdôraznil.

Zároveň vladyka pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom škôl za všetko, čo robia pre deti a mládež, poďakoval, pretože je to veľmi dôležité pre ich život, ale aj pre Cirkev a našu spoločnosť. Konštatoval, že už je to takmer rok, čo vzdelávanie a formovanie detí a mladých ľudí prebieha, s malými prestávkami, vo výnimočnom režime. Nie je to podľa neho ľahké ani pre rodičov detí, ani pre ne samotné, ale ani pre učiteľov. “To, čo po celé mesiace dištančnej formy výučby robíte, je niečo výnimočné a hodné uznania. Bez Vašej námahy by tento čas zanechal na mladej generácii nenapraviteľné škody. Preto si nielen ja, ale verím, že aj rodiča a celá spoločnosť nesmierne vážime Váš nenahraditeľný prínos do života detí a mládeže, do života Vašich žiakov, nielen počas pandémie, ale v každom čase,” napísal v liste arcibiskup Babjak. Na záver vladyka učiteľov ubezpečil o svojich modlitbách.

( TK KBS, is pa, rp; pz ) 20210212029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]