[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 21. 09. 2021   Meniny má Matúš       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

eRko ponúka na stiahnutie novú e-publikáciu pre rodičov Deti a Covid
P:3, 11. 02. 2021 16:10, DOM

Bratislava 11. februára (TK KBS) eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí ponúka na stiahnutie rodičom a animátorom e-publikáciu Deti a Covid. Stiahnuť si ju môžu bezplatne na webe detiacovid.sk. 

„Cieľom e-publikácie Deti a Covid je ponúknuť v jednom súhrnnom dokumente všetky potrebné informácie pre rodičov a animátorov o tom, ako deti prežívajú pandémiu koronavírusu a čo im pomáha. Naším prvým krokom bolo spustenie webu detiacovid.sk, teraz ponúkame všetky informácie z tejto stránky v jednom dokumente, ktorý môže mať každý ihneď k dispozícii. Chceme čo najpraktickejšie pomáhať rodičom, týmto krokom chceme pomoc ešte zefektívniť, nakoľko niektorým viac vyhovuje forma e-publikácie.”, dodáva Andrej Gejdoš, zastupujúci predseda eRka. 

V e-publikácii sa rodičia a animátori dozvedia čo deti od tých najmladších až po tínedžerov podľa jednotlivých kategórií prežívajú (od straty istoty a bezpečia až po premeškanie významných životných udalostí), aké sú konkrétne dopady pandémie na deti (online dištančné vzdelávanie a zvýšený čas na internete, otázky kedy to už všetko skončí, sociálna izolácia a iné) či materiály o rodičovstve v tejto neľahkej dobe. Taktiež sa dozvedia, čo konkrétne deťom pomáha a nájdete v nej rôzne námety na doma s deťmi. 

eRko vytvorilo stránku detiacovid.sk, z ktorej e-publikácia čerpá, v spolupráci s odborníčkami z internetovej poradne IPčko.sk, Úsmevu ako dar a vysokoškolskými pedagogičkami so zameraním na psychológiu a pedagogiku. Boli taktiež zozbierané mnohé slovenské a zahraničné materiály odborného či populárno-náučného charakteru. 

eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí je detská organizácia s celoslovenskou spôsobnosťou. Základom činnosti hnutia je pravidelná mimoškolská práca s deťmi v malých spoločenstvách – stretkách. Cieľom eRka je pomáhať pri výchove a neformálnom vzdelávaní detí a mladých ľudí na zrelé kresťanské osobnosti podieľajúce sa na rozvoji spoločnosti, v ktorej žijú.

TK KBS informoval Boris Kollár( TK KBS, bko, ml; pz ) 20210211025   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]