[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 22. 03. 2023   Meniny má Beňadik      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Nitrianskej diecéze sa mesiac modlili za odvrátenie pandémie koronavírusu
P:3, 01. 02. 2021 16:25, DOM

Nitra 1. februára (TK KBS) V Nitrianskej diecéze ubehol mesiac, v rámci ktorého pre mimoriadne ťažkú situáciu zvlášť v Nitre diecézny biskup Viliam Judák vyzval Boží ľud ku každodennej modlitbe za odvrátenie koronavírusovej pandémie pod názvom „Päť minút pre Boha, päť minút pre seba“.

Každý januárový večer sa tak ozývali zvony mnohých farských chrámov na území diecézy, a v rodinách, domácnostiach, domovoch pre seniorov, či rehoľných spoločenstvách sa tak v duchu výzvy diecézneho biskupa v tomto čase stíšili mladí i starí, deti i dospelí, laici i rehoľníci k individuálnej, alebo spoločnej modlitbe za odvrátenie koronavírusovej pandémie. Rešpektujúc slová výzvy snažili sa nemyslieť len na seba, ale na iných. Zapájali sa tak do diecézneho spoločenstva, ktoré v modlitbe na tento úmysel venovalo a obetovalo päť minút Bohu a vlastne tak aj sebe a iným.

Tí čo sa zapojili do výzvy, sa zjednocovali v modlitbe pred krížom či obrazom, snažili sa uvedomovať si Božiu prítomnosť a prosili o pomoc za ukončenie pandémie, za rodiny, za trpiacich, chorých, osamelých, zomierajúcich a za tých, ktorí už odišli do večnosti. Mysleli aj na tých, ktorí v tomto období slúžili a stále slúžia v každej oblasti života, zdravotníkov, vojakov, policajtov a ďalších. Vo viere v silu spoločnej modlitby tak mnohí každý večer odsunuli prácu, prestali sledovať televízny program, prerušili rozhovory, vypli počítače a mobily, a kľakli pred Bohom vo viere a nádeji.

Modlitby z Nitry každý deň viedol farár farnosti Nitra – Klokočina Jozef Tomica v spolupráci s farármi ostatných nitrianskych farností a pripojil sa aj sám diecézny biskup Mons. Viliam Judák. Vďaka vysielaniu Rádia Mária bolo modlitby možné počúvať aj v priamom prenose a pripojiť sa k nim nielen v Nitre, ale aj na iných miestach Slovenska. Každovečerná modlitba bola ukončená kňazským požehnaním. Mesiac ubehol, výzva bola naplnená, modlitby v Nitre však pokračujú ďalej.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký

( TK KBS, tu, ml; pz ) 20210201056   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]