[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 23. 09. 2021   Meniny má Zdenka       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Zasvätení na Slovensku oslávia jubilejný XXV. deň zasväteného života
P:3, 01. 02. 2021 13:31, DOM

Bratislava 1. februára (TK KBS) Jubilejný XXV. deň zasväteného života, ktorý si pripomenieme na sviatok Obetovania Pána v utorok 2. februára 2021, sa bude aj na Slovensku sláviť netradičným spôsobom pre aktuálnu situáciu spojenú s obmedzeniami týkajúcimi sa vírusu COVID-19.

Zasvätení na Slovensku sa môžu duchovne spojiť počas slávenia svätej omše vysielanej z kaplnky TV LUX 2. februára 2021 o 18:30, ktorú bude sláviť predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský.

V mene zasvätených budú na nej prítomní aj zástupcovia vedenia Konferencie vyšších rehoľných predstavených na Slovensku – P. Václav Hypius, CSsR, predseda KVRPS, a sestra Agnesa Jenčíková, CJ, zástupkyňa predsedu KVRPS. Diecézni biskupi pri príležitosti tohto sviatku zaslali zasväteným vo svojich diecézach listy, keďže sa s nimi nemôžu stretnúť osobne.

K dispozícii je tiež možnosť spojiť sa so zasvätenými po celom svete a pripojiť sa k svätej omši, ktorú bude 2. februára 2021 o 17:30 sláviť Svätý Otec František v Bazilike sv. Petra vo Vatikáne. Priamy prenos bude možné sledovať cez stream.

KVRPS pripravila preklad listu, ktorý napísali zasväteným pri príležitosti XXV. dňa zasväteného života, prefekt Kongregácie pre inštitúty zasväteného života a spoločnosti apoštolského života Mons. João Braz de Aviz a jeho sekretár Mons. José Rodríguez Carballo, OFM.

Formou videoposolstva sa zasväteným prihovoril aj predseda Rady pre inštitúty zasväteného života a spoločnosti apoštolského života pri KBS, Mons. Cyril Vasiľ, SJ.

VIDEO

V liste zasväteným vyjadril svoju blízkosť a podporu aj predseda KVRPS, redemptorista P. Václav Hypius: „Želám vám, aby tento deň bol pre nás všetkých novým impulzom, nech nezabúdame na slová iniciátora tejto myšlienky dnes už sv. Jána Pavla II., ktorý povzbudzoval, aby sme počas tohto dňa chválili Pána a ďakovali mu za dar zasväteného života; presadzovali v celom Božom ľude jeho povedomie a vážnosť; veď každého z nás pozval k oslave zázrakov, ktoré s nami urobil Pán. S vyjadrením úprimnej blízkosti a hlbokého ocenenia dobra, ktoré robíte všade tam, kde pôsobíte, aj v tomto neľahkom období pandémie zostávam s vami spojený v modlitbách.“

Konferenciu vyšších rehoľných predstavených na Slovensku tvorí 72 reholí, 44 ženských a 28 mužských, ktoré majú svojich rehoľníkov a rehoľné sestry v 419 rehoľných komunitách. Viac o ich živote ponúkajú webstránky www.kvrps.sk a www.zasvatenyzivot.sk.

Štatistika reholí

-

Zdroj: KVRPS

( TK KBS, kvrps, fc, ml; pz ) 20210201042   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]