[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 02. 2021   Meniny má Frederik, Frederika       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František v Iraku
Cesta rehoľného povolania
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V nedeľu vyšla nová aktualizácia mobilnej aplikácie projektu Časoslov
P:3, 25. 01. 2021 10:14, DOMKošice 25. januára (TK KBS) V Nedeľu o Mýtnikovi a farizejovi, vyšla o 12:00 nová aktualizácia mobilnej aplikácie projektu Časoslov gréckokatolíka pre operačné systémy iOS a Android. Spolu s novou webovou stránkou, ktorá bola spustená predchádzajúcu nedeľu, aktualizácia mobilnej aplikácie uzatvára sériu inovácii elektronickej formy modlitieb kontinuálneho posväcovania času byzantsko-slovanského obradu.

Aktualizácia prináša viaceré technické vylepšenia, ktoré zabezpečujú rýchlejší a stabilnejší chod aplikácie. Upravená bola aj preddefinovaná veľkosť písma, ktorú si možno i naďalej manuálne korigovať. Novinka, ktorá určite poteší mnohých užívateľov je tmavý režim. Ten sa automaticky spustí v čase od 22:00 do 7:00, alebo si ho možno manuálne zapnúť/vypnúť pomocou ikony v hornom menu každej modlitby. Ďalšou veľkou novinkou aktualizácie aplikácie je ponuka modlitieb cirkevnoslovanskom jazyku. Na tie odkazuje ikona CSL pri slovenskom ekvivalente modlitby, resp. cirkevnoslovanský nadpis modlitby.

Úpravami prešli aj niektoré vizuálne prvky. Hlavička aplikácie zobrazuje názov dňa a aktuálny dátum. Po kliknutí na položku Liturgické čítania sa sekcia iba rozroluje, čím sa urýchľuje prístup k aktuálnym čítaniam. Pre tablety bolo odstránené orámovanie, ktoré zasahovalo do časti textu. Na žiadosť viacerých užívateľov bolo  taktiež odstránené aj gesto potiahnutím prsta z ľavého okraja do stredu, čím sa dalo vrátiť z modlitby na hlavnú stránku.

Aktualizácia sa dotkla aj menu aplikácie. Pribudla v ňom časť "Podporte nás", ktorá odkazuje na možnosť pravidelnej, či jednorazovej podpory projektu Časoslov gréckokatolíka cez portál darujme.sk. Túto možnosť bude v náhodných intervaloch ponúkať aj notifikácia pri opúšťaní modlitby. Sekcia Knižnica bola obohatená o nové texty molebenov a akatistov.

Aplikáciu Časoslov gréckokatolíka je možné si stiahnuť, resp. aktualizovať prostredníctvom App store a Google play.

Projekt Časoslov gréckokatolíka je dielom Rady pre mládež Košickej eparchie a tímu ľudí  ochotných sprostredkovať v elektronickej podobe krásu a hĺbku modlitieb gréckokatolíkov.

( TK KBS, TS KE, rp; pz ) 20210125026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]