[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 25. 09. 2023   Meniny má Vladislav      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Arcibiskup Zvolenský: Zoberme počas pandémie každý deň do rúk Sväté písmo
P:3, 19. 01. 2021 16:02, DOM

Bratislava 19. januára (TK KBS) Predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Mons. Stanislav Zvolenský myslí v modlitbe na všetkých ľudí, ktorí v týchto „náročných časoch" zažívajú trápenie a pocit neistoty. "Na začiatku Nového roka sme prosili o Božie požehnanie. Symbolicky na diaľku i ja požehnávam druhých a prosím o to isté," povedal TK KBS. „Požehnávajme a buďme pre druhých požehnaním v čase pandémie. Prihlásme sa k Ježišovi, jeho Matke Panne Márii a Jozefovi. Otvorme sa pre ich milosti a požehnanie," uviedol.

Arcibiskup Zvolenský pripomína, že všetci máme poslanie, aby sme sa - každý podľa svojich možností - zapojili do pôstu a modlitby. "V nedeľu nás čaká Nedeľa Božieho Slova. Je podnetom pre nás, aby sme uvažovali o slovách, ktoré nám predkladá Písmo a samotný Kristus. Povzbudzujem všetkých, aby sme si v čase pandémie našli čas každý deň zobrať do rúk Sväté písmo. Čerpajme z neho, ako z prameňa, aby sme vedeli, ako máme obstáť v dnešnej skúške pandémie. Majme v ňom útechu. Majme útechu v Kristovi," povedal predseda KBS.

„Hoci sme teraz ohrození vírusom a dôsledkami, ktoré z toho vyplývajú, majme nádej, že to raz skončí," pokračoval arcibiskup Zvolenský. „Dbajme na svoj osobný duchovný život. Vieme zo skúsenosti, že čas venovaný vnímaniu Božej blízkosti sa stáva pre nás časom, ktorý prináša pokoj do nášho vnútra. A to vytvára predpoklad, aby sme mohli byť svedkami pokoja, ktorý dáva náš Pán," napísal aj v osobitnom liste pre kňazov, ktorých pozval, aby mali sa modlili a sprítomňovali obetu nášho Pána za všetkých. „V tomto sme pre spoločenstvo nenahraditeľní, to je naša nenahraditeľná služba," uviedol.

( TK KBS, szv, ml; pz ) 20210119028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]