[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 21. 09. 2021   Meniny má Matúš       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V pandémii treba zintenzívniť ekumenické vzťahy pomocou internetu
P:3, 17. 01. 2021 17:15, DOM

Bratislava/Trnava 17. januára (TK KBS) Ak sa pandemická situácia podstatne nezmení, bude potrebné iniciovať zintenzívnenia spolupráce pomocou sociálnych sietí a internetu. Tlačovej kancelárii KBS to povedal predseda Rady pre ekumenizmus KBS Mons. Ján Orosch. Trnavský arcibiskup tak reagoval pri príležitosti blížiaceho sa Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov (18. - 25. januára 2021).

„Tohtoročný Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov je tak, ako všetky spoločenské aktivity na Slovensku, poznačený novým koronavírusom a šíriacou sa pandémiou," hovorí arcibiskup Orosch. Vlani privítal „bratov a sestry z rozličných kresťanských denominácií združených v Ekumenickej rade cirkví (ERC) na ekumenickej bohoslužbe v kostole Sv. Anny v Trnave.

„Hoci sú katolíci a predstavitelia Židovskej náboženskej obce na Slovensku iba pozorovateľmi v rámci ERC, predsa sa všetci pravidelne stretávame na zasadaniach a riešime problémy, ktoré sa týkajú väčšiny kresťanských cirkevných spoločenstiev, ako aj Židovskej náboženskej obce," uviedol. Predvlani napríklad predstavitelia všetkých kresťanských cirkví na Slovensku vydali spoločné nesúhlasné stanovisko s ratifikáciou Istanbulskej zmluvy.

„Okrem toho sa úspešne rozvíja spolupráca medzi Ordinariátom ozbrojených síl a ozbrojených zborov Slovenskej republiky a duchovným vedením týchto zložiek zo strany ERC," dodal arcibiskup Orosch. V súčasnosti je podľa jeho slov najdôležitejšia spolupráca medzi Slovenskou katolíckou charitou a napríklad Evanjelickou diakoniou, ako aj duchovnou starostlivosťou o chorých v nemocniciach a v ústavoch sociálnej starostlivosti.

„Ak sa pandemická situácia podstatne nezmení, bude potrebné iniciovať zintenzívnenia spolupráce pomocou sociálnych sieti a internetu," načrtol ďalšie výzvy. „Bolo by škoda, keby sa naša doterajšia spolupráca medzi KBS a ERC, ale aj medzi jednotlivými farskými spoločenstvami rozdielnych denominácií mala následkom nového koronavírusu paralyzovať," dodal v rozhovore s TK KBS.( TK KBS, bja; ml ) 20210117004   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]