[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 14. 06. 2024   Meniny má Vasil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Mons. Zvolenský: Kríza prináša príležitosť na to, aby sa ukázala pravá sila
P:3, 28. 12. 2020 08:07, DOM

Bratislava 28. decembra (TK KBS) Rok 2020 bol podľa bratislavského arcibiskupa metropolitu Mons. Stanislava Zvolenského veľmi špeciálny. Ako povedal v rozhovore pre Tlačovú kanceláriu KBS, ale bol to najmä rok na životnej ceste človeka, v ktorom sa nám do myšlienok vtláča predovšetkým vplyv pandémie. “Je to však rok, ktorý nám vytvoril príležitosti zažiť situácie, aké sme predtým nezažili. Viac sme zažili naše slabosti, ale spoznali sme aj naše silné stránky. Kríza prináša príležitosť na to, aby sa ukázala pravá sila a odhalil sa pravdivejší pohľad na nás samých. Rok 2020 teda bude pre mňa i diecézu rokom, kedy sme prostredníctvom vonkajších ťažkých situácií mohli získať pravdivejší pohľad na nás samých a ostatných, ktorí žijú okolo nás,” povedal Mons. Zvolenský.

V Bratislavskej diecéze začali rok modlitieb za kňazov. “Začali sme ho, keď sme ešte o pandémii nevedeli. Tieto modlitby spolu s ťažkosťami s pandémiou nám umožnili spoznať, čo je pre nás dôležité a čo treba vylepšiť. Zároveň sa ukázala sila a dôstojnosť kňazského poslania. Pretože dôstojnosť nášho poslania sa ukazuje v ťažkých situáciách,” konštatoval bratislavský arcibiskup metropolita. Cirkev na Slovensku bola podľa neho opakovane v situáciách, kedy si hlbšie mohla uvedomiť nevyhnutnosť jednoty. “V spoločnosti s bolesťou pozorujeme ako je veľmi náročné udržať jednotu. Bolo zreteľné, že sme veľkí individualisti aj predtým. Ale keď je pokoj a nie sú mimoriadne ťažkosti, vtedy dôsledky subjektivizmu a individualizmu znášame akoby lepšie. Pri ťažkostiach nám však komplikujú život veľmi zreteľne,” dodal.

( TK KBS, rp; rp ) 20201228046   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]