[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 17. 04. 2021   Meniny má Rudolf       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

eRko s odborníkmi vytvorilo web o dopadoch pandémie na deti
P:3, 22. 12. 2020 15:45, DOMBratislava 22. decembra (TK KBS) eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí v spolupráci s odborníkmi z oblasti psychológie a pedagogiky vytvorilo web s názvom Deti a covid (www.detiacovid.sk), kde rodičia nájdu na jednom mieste všetky potrebné informácie k téme sprevádzania detí počas pandémie.

Cieľom webu Deti a covid je pomôcť rodičom zorientovať sa v tom, čo deti prežívajú počas pandémie koronavírusu a čo im pomáha. “Verejná diskusia o víruse COVID-19 v spojitosti s deťmi a mládežou sa často vedie len okolo témy dištančného vzdelávania a zavretých škôl. Deti však v súvislosti s pandémiou môžu zažívať širokú škálu problémov či pocitov, ktorým nerozumejú a nevedia ich spracovať. Ako detskému hnutiu nám záleží na tom, aby deti dokázali adekvátne psychicky spracovať pandémiu a aby neutrpela celková kvalita ich života. Chceme pomáhať rodičom, aby vedeli kompetentnejšie pomôcť svojim deťom prekonať následky krízy”, približuje zameranie webu zastupujúci predseda eRka Andrej Gejdoš.

Na stránke sa dozviete, čo deti od tých najmladších až po tínedžerov podľa jednotlivých vekových kategórií prežívajú (od straty istoty a bezpečia až po premeškanie významných životných udalostí), aké sú konkrétne dopady pandémie na deti (online dištančné vzdelávanie a zvýšený čas na internete, otázky kedy to už všetko skončí, sociálna izolácia…) či materiály o rodičovstve v tejto neľahkej dobe. Dozviete sa, čo konkrétne deťom pomáha a na stránke nájdete rôzne námety na doma s deťmi. Nachádzajú sa tu taktiež aj tipy kde hľadať pomoc v prípade potreby či odborná chatová poradňa.

eRko vytvorilo stránku detiacovid.sk v spolupráci s odborníčkami z internetovej poradne IPčko.sk, Úsmev ako dar a vysokoškolskými pedagogičkami so zameraním na psychológiu a pedagogiku. Boli taktiež zozbierané mnohé slovenské a zahraničné materiály odborného či populárno-náučného charakteru.

Web vznikol v rámci projektu Aj ty hrdinom v boji s COVIDom, ktorého cieľom je zmiernenie dopadov krízy spôsobenej pandémiou COVID-19 u detí. Jeho primárnou úlohou je posilňovať ich psychické a sociálne zázemie. Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky – program Podpora regionálneho rozvoja.

eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí je detská organizácia s celoslovenskou spôsobnosťou. Základom činnosti hnutia je pravidelná mimoškolská práca s deťmi v malých spoločenstvách – stretkách. Cieľom eRka je pomáhať pri výchove a neformálnom vzdelávaní detí a mladých ľudí na zrelé kresťanské osobnosti podieľajúce sa na rozvoji spoločnosti, v ktorej žijú.

-

Kontakt: Andrej Gejdoš, andrej.gejdos@erko.sk, 0910 234 711

( TK KBS, bko, age; ml ) 20201222037   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]