[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 17. 01. 2021   Meniny má Nataša       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  január  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 info

  Top témy
Všetky
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Komunita Sant’Egidio chystá Vianoce opäť spolu s ľuďmi bez domova
P:3, 18. 12. 2020 12:37, DOMBratislava 18. decembra (TK KBS) Komunita Sant’Egidio chystá aj tento rok Vianoce s tými, ktorí nemajú svoj domov. „Počas Vianoc si pripomíname narodenie Pána Ježiša a vyjadrujeme svoju lásku najbližším spoločným trávením času a darmi. Pre Komunitu Sant’Egidio sú tými najbližšími aj kamaráti z ulice, ľudia bez domova," vraví TK KBS Tomáš Horváth, člen Komunity Sant’Egidio. Pokračuje, že komunita by podobne ako minulé roky rada aj tentoraz zorganizovala vianočný obed, kedy „by sme poskytli sviatočné chvíle ľuďom, ktorí by boli počas Vianoc sami a často na ulici."

„Už 12. ročník Vianočného obeda organizovaného Komunitou Sant’Egidio pre priateľov z ulice sa bude niesť v túžbe byť si čo najbližšie, no s ohľadom na aktuálne pandemické obmedzenia. Situácia súvisiaca s ochorením COVID-19 je pre ľudí bez domova náročnejšia, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Okrem prírastku ľudí, ktorí prišli o prácu a stratili strechu nad hlavou, majú ľudia na ulici aj menší sociálny kontakt, menej možností príležitostných brigád či predaj časopisu na ich podporu. Nemôžeme zabúdať ani na mentálne zdravie, ktoré obmedzením sociálneho kontaktu trpí ešte viac," hovorí Horváth. Komunita Sant’Egidio pripravuje aj v tomto roku priestor na spoločnú oslavu Vianoc s kamarátmi z ulice a vyjadrenie svojej blízkosti 25. decembra 2020. Pre tento účel pripravila aj výzvu na portáli ĽudiaĽuďom.

„Ako bude stretnutie 25. decembra 2020 vyzerať, závisí od hygienických opatrení a usmernení Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava, s ktorým sme v rámci Komunity Sant’Egidio v kontakte. V každom prípade bude naša Komunita kamarátom z ulice nablízku. Na Vianoce by sme s nimi chceli duchovne pookriať pri spoločnej bohoslužbe, po ktorej im rozdáme darčeky a bohaté sviatočné menu v balíčkoch so sebou. V akejkoľvek situácii je poslanie Komunity Sant’Egidio jasné. Nenechať nikoho opusteného, zabudnutého či zavrhnutého. Vytváranie jednoty s chudobnými je napĺňaním odkazu Ježiša Krista, ktorého narodenie a posolstvo si v tomto čase spoločne pripomíname," dodal Tomáš Horváth, člen Komunity. 

Komunita Sant’Egidio je laické katolícke spoločenstvo, rozšírené vo viac ako 70 krajinách sveta, v ktorých sa ľudia stretávajú pri spoločných modlitbách a pri službe chudobným, chorým či starým ľuďom, väzňom alebo migrantom. Navštevuje ich na ulici niekoľkokrát za týždeň. Na Slovensku pôsobí od septembra 2008. Jej členovia sú prítomní v piatich mestách - v Bratislave, Nitre, Topoľčanoch, Banskej Bystrici a v Košiciach.( TK KBS, tse, ml; pz ) 20201218032   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]