[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 19. 01. 2021   Meniny má Drahomíra, Mário       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  január  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 info

  Top témy
Všetky
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V spišskom seminári vyšla novéna a modlitba k bl. Carlovi Acutisovi 
P:3, 16. 12. 2020 07:45, DOMSpišská Kapitula 15. decembra (TK KBS) Administrátor Spišskej diecézy Mons. Ján Kuboš udelil cirkevné schválenie (imprimatur) novéne k blahoslavenému Carlovi Acutisovi. Vyšla v Kňazskom seminári biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule. Novéna obsahuje aj modlitbu k blahoslavenému Carlovi. Po nej nasleduje deväť vybraných častí novény. Uvedené sú Božím slovom. Pridané sú príbehy z Carlovho života. 

NOVÉNU je možné nájsť TU

„Ide o farebnú brožúru vo formáte A7, ktorá má 36 strán. Okrem novéne je v nej možné nájsť aj ďalšie zaujímavé prílohy a odkazy na aplikácie a webstránky. Kniha predstavuje vhodný darček pre mladých, birmovancov, animátorov či miništrantov. Tí, ktorí ju chcú získať, sa môžu ozvať na adresu rektorat@kapitula.sk,“ uviedol pre TK KBS Martin Majda z Kňazského seminára. Dodal, že k dispozícii je aj v online verzii, nájsť sa dá na jeho osobnom blogu na Mojej komunite.

Športovo a spoločensky založený chlapec, ktorý zomrel vo veku 15 rokov roku 2006 na leukémiu v nemocnici v Monze pri Miláne, je známy svojím výrokom: „Všetci sa rodia ako originály, ale mnohí zomierajú ako fotokópie“. Pápež František tieto slová citoval v dokumente „Kristus žije“, vydanom po synode o mladých, viere a rozlišovaní povolania. Za blahoslaveného ho vyhlásili 12. októbra 2020 v Bazilike sv. Františka v Assisi. Carlo svoj výnimočný talent v oblasti informatiky využíval na evanjelizáciu. Osobitnú úctu mal k Eucharistii, nazýval ju svojou „autostrádou do neba“. Svätý Otec František určil liturgický deň blahoslaveného Carla Acutisa na 12. október, výročný deň jeho smrti. .

Modlitba k blahoslavenému Carlovi

Nebeský Otče, ty si nám dal obdivuhodný príklad kresťanského života v blahoslavenom Carlovi, ktorý za základ svojho života považoval Eucharistického Krista a od neho čerpal silu do všetkého, čo mu život prinášal. K Ježišovi túžil svojím slovom a príkladom priviesť všetkých, s ktorými ho život spojil, aby aj oni v ňom objavili zmysel svojho života. Na príhovor našej nebeskej Matky, Panny Márie, ktorú si tvoj služobník Carlo tak veľmi ctil a aj na jeho príhovor ťa prosím o túto milosť... (môžeš povedať svoju prosbu). A okrem toho aj o pravú vieru, hlbokú nádej, obetavú lásku, príkladný kresťanský život, horlivosť v evanjelizácii a o šťastnú hodinu smrti, aby som sa po skončení tejto pozemskej púte mohol v nebi radovať s tebou a so všetkými svätými, lebo ty žiješ a kraľuješ na veky vekov. Amen.

TK KBS informoval Martin Majda( TK KBS, mma, ml; pz ) 20201216022   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]