[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 20. 06. 2024   Meniny má Valéria      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Už vieme, čo je To, na čom záleží. V premiére to videlo 40-tisíc ľudí
P:3, 14. 12. 2020 14:21, DOM

Bratislava 14. decembra (TK KBS) V piatok a v sobotu večer sa konala očakávaná premiéra nového slovenského filmu, nakrúteného tímom projektu Godzone, ako obdoba každoročného evanjelizačného koncertného turné tohto projektu.

Premiéra koncertného filmu sa niesla vo veľkom očakávaní. Unikátna „korona premiéra“ sa z kinosál preniesla do obývačiek všetkých, ktorí film túžili vidieť. Premiére chýbal červený koberec, ale ako sa diváci po odsledovaní filmovej snímky mohli dozvedieť, to nie je „To, na čom záleží“. V tomto filme nešlo o prestíž, známe herecké mená či spevácke výkony, ale ohlásenie evanjelia Ježiša Krista a jeho posolstva spôsobom, ktorý nanovo zasiahne.

Film, To na com zalezi

Do slovenských obývačiek tak vstúpilo prvé filmové spracovanie Godzone tour. Online premiéru si za dva dni spolu pozrelo takmer 40 000 divákov. Tvorcovia môžu teda premiéru považovať za úspešnú, čo dokazujú aj reakcie divákov:

„Tohtoročné Godzone bolo úžasné, je krásne, že ho ani korona nezastavila, ale práve naopak, priniesla ho všetkým aj z pohodlia domova. Pozerali sme druhýkrát. Najviac sa nás dotkol záver s poznaním, že To, na čom najviac záleží, sme MY. Dnešný dátum je pre nás významný a vo filme sme našli osobný zmysel našej cesty. Ďakujeme.“(Lenka)

„Silné v každom ohľade.“(Peter)

„Bolo to neskutočné  Krásny umelecký, ale hlavne duchovný zážitok. Všetko bolo skvelé, piesne nádherné, svedectvá silné. Som rada, že som sa mohla tohtoročného Godzone tour zúčastniť a dokonca z pohodlia svojho domova.“(Lýdia)

Okrem prepracovanej pódiovej produkcie, chválových piesní, divadelnej scénky či skutočných životných svedectiev odzneli vo filme aj povzbudivé slová katolíckeho kňaza Jána Buca. A čo na to tvorcovia?

„Sme v nekonečnom úžase a bázni. Veríme, že toto je to, čo musíme ako kresťania prinášať – nádej. A nechceme ustať. Ľudia v období ako je toto, a to ktoré nás ešte len čaká, potrebujú počuť radostnú správu evanjelia a počuť slová nádeje viac než kedykoľvek predtým. Toto nie je koniec, naopak, pre mnohých môže život s Bohom práve teraz začať!“ vyslovuje po premiére riaditeľ projektu Godzone Július Slovák.

Film, To na com zalezi

Okrem filmového spracovania Godzone tour 2020, vytvoril Godzone tím, tak ako už každoročne, online dostupný časopis – Godzone magazín, ktorý ponúka inšpiratívne rozhovory, články, svedectvá a tiež zoznamy kresťanských spoločenstiev na Slovensku i v Českej republike. V prípade záujmu, môžu ľudia tieto spoločenstvá kontaktovať, stať sa ich členmi a tak budovať svoju vieru a duchovný život v spoločenstve.

Do celoročnej služby projektu Godzone okrem iného patrí aj prevádzkovanie e-learningového portálu Godzone Academy, animátorská škola Godzone school, či obchod s oblečením, ktoré reprezentuje myšlienku prinášania Božieho kráľovstva. Mikiny, tričká či odznaky so sloganom To, na čom záleží, to všetko a mnoho iného môžete nájsť na stránke Godzone shopu.

Tak ako každý rok, bolo a bude Godzone tour dostupné zdarma. Avšak možnosť finančne podporiť nielen tento film, ale aj celoročnú službu projektu Godzone, tvorcovia ponúkajú na stránke podpora.godzone.sk

Realizácia súčasného 12. ročníka Godzone tour bola zastrešená Združením kresťanských spoločenstiev mládeže a Radou pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska v spolupráci so spoločenstvom SP.

-

Trailer k filmu To, na čom záleží

TK KBS informovala Katarína Janovská

( TK KBS, kja, ml; pz ) 20201214034   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]