[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 17. 01. 2021   Meniny má Nataša       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  január  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 info

  Top témy
Všetky
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskup Judák odovzdal darčeky birmovancov z Klátovej Novej Vsi núdznym
P:3, 12. 12. 2020 12:05, DOMNitra 12. decembra (TK KBS) Kresťanská dospelosť a zrelosť sa prejavuje nielen znalosťou náuky, či aktívnou účasťou na bohoslužbách, ale aj praktickým vyjadrovaním žitej viery prostredníctvom konania skutkov lásky k blížnym. Presvedčili o tom aj 45 birmovanci, mladí chlapci a dievčatá z farnosti v Klátovej Novej Vsi, ktorým nitriansky diecézny biskup Mons. Viliam Judák v júni tohto roku udelil sviatosť birmovania, vďaka ktorej sa stali dospelými kresťanmi.

Ešte počas prípravy na prijatie sviatosti sa birmovanci rozhodli, že každý z nich si bude pravidelne počas celého roka odkladať a šetriť peniaze, za ktoré následne zakúpia hračky a darujú ich deťom žijúcim v zložitej životnej, či sociálnej situácii. Z nakúpených hračiek urobili darčekové koše, ktoré ako dar za udelenie sviatosti birmovania venovali biskupovi Judákovi s tým, aby ich odovzdal tam, kde ich najviac potrebujú a kde urobia obdarovaným deťom radosť.

Biskup Judák tak 10. decembra 2020 splnil želanie birmovancov z Klátovej Novej Vsi a ich koše plné hračiek odovzdal pre sociálne odkázané deti do materského a komunitného centra na Orechovom Dvore v Nitre a do detského domova Komunity Kráľovnej pokoja v Močenku. Na Orechovom Dvore hračky prevzali rehoľné sestry Sedis a Eva Pullmanová starajúce sa o deti v materskom centre, a v Močenku Branko Tupý, moderátor komunity Kráľovnej Pokoja aj za účasti obyvateľov komunity.

Načasovanie odovzdania daru od birmovancov v závere roka práve na Vianoce, určite urobí radosť deťom žijúcim v zložitých sociálnych podmienkach v oboch komunitách pri vianočnom stromčeku. Deti tak budú môcť aj priamo pocítiť kresťanskú lásku, ktorú sa birmovanci z Klátovej Novej Vsi aj takýmto spôsobom snažia uskutočňovať v praktickom živote.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu, ml; pz ) 20201212001   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]