[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 17. 01. 2021   Meniny má Nataša       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  január  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 info

  Top témy
Všetky
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V komunite sestier v Revúcej sa tešia z prítomnosti Krista v kaplnke
P:3, 11. 12. 2020 13:10, DOMRevúca 11. decembr (TK KBS) Pre komunitu misijných sestier v Revúcej nastali predčasné Vianoce. V ich príbytku začal spolu s nimi bývať Eucharistický Kristus. Rožňavský biskup Mons. Stanislav Stolárik posvätil kaplnku Svätej rodiny, ktorá sa nachádza v priestoroch novozaloženej komunity Misijných sestier.

Biskup Stolárik sa vo svojom príhovore prihovoril prítomnému spoločenstvu kňazov a sestier. Vyzdvihol fakt, že sestry bývajú uprostred Božieho ľudu, a tak sú znamením Božieho kráľovstva, ktoré prichádza viditeľným spôsobom. A prítomnosť Eucharistického Krista v kaplnke bude premieňať toto prostredie.

Keďže sa posviacka kaplnky uskutočnila v prvú sobotu mesiaca, v homílii sa zameral aj na posolstvo Fatimy, najmä na stretnutie detí s Anjelom pokoja. „Možno aj vy ste tu taký anjel, ktorý prichádza do tohto prostredia, aby ste ľudí pripravovali na prijatie Eucharistie, naučili ich modliť sa a konať skutky pokánia za vlastné hriechy a za obrátenie hriešnikov. Na záver sestrám poprial: „Nech vás sprevádza Duch Svätý a mocný príhovor Panny Márie, aby sme všetci vytvárali jednu rodinu Svätej Cirkvi, farnosti, dekanátu a diecézy.“

Novozaložená komunita v Revúcej sa rozbiehala postupne. V januári 2020 prišli do neveľkého mestečka na Gemeri prvé sestry. Najprv bývali v prenajatom byte, neskôr vďaka úžasnej Božej Prozreteľnosti a modlitbám mnohých Revúčanov mohli kúpiť vlastný byt. V ňom teraz bývajú tri sestry. Ich prácou je apoštolát s deťmi a mladými, najmä katechéza v katolíckej materskej škôlke a na všetkých základných a stredných školách v meste. Sestry sa tiež venujú službe osamelým ľuďom načúvaním ich príbehov a prinášaním svätého prijímania do ich domovov.

-
Zdroj: www.ssp.sk( TK KBS, ssps, ml; pz ) 20201211024   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]