[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 17. 01. 2021   Meniny má Nataša       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  január  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 info

  Top témy
Všetky
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

To, čo chcem, je Betlehem – iniciatíva mladých na Spiši k Vianociam
P:3, 10. 12. 2020 10:49, DOMVažec 12. decembra (TK KBS) Komisia pre mládež v Spišskej diecéze prichádza s iniciatívou To, čo chcem, je Betlehem. Ide v nej o poukázanie najdôležitejšieho symbolu Vianoc, ktorým je Dieťa v jasliach.

Ako uviedol riaditeľ komisie Ľuboš Laškoty, „žijeme plnosť čias. Uprostred mnohých lacných sľubov o krajšom živote či šťastnejších dňoch, verný Boh naplnil svoj sľub, že bude bývať medzi nami ako Emanuel. Túto udalosť slávime počas každých Vianoc, avšak čoraz menej si uvedomujeme jej podstatu. Medzi mnohými, často plytkými symbolmi, ktoré sú spájané s Vianocami, chceme vyzdvihnúť pre nás ten najoriginálnejší a najpodstatnejší – Betlehem, Dieťa v jasliach. A pre tento dôvod sme v týchto dňoch pripravili pre mladých kampaň To, čo chcem, je Betlehem."

Kampaň pozostáva z online propagácie cez sociálne siete formou videí a myšlienok s povzbudeniami. Každý, kto chce aj navonok vyjadriť hlavné posolstvo Vianoc, si môže graficky upraviť svoju profilovú fotku alebo pozadie na sociálnych sieťach stiahnutím rámiku zo stránky komisie.

Organizátori povzbudzujú k postaveniu betlehema pred svojím domom alebo v záhrade ako formu praktickej prípravy na blížiace sa sviatky. Pre tých, ktorí túto možnosť nemajú, ponúkajú alternatívu vo forme nálepky betlehema na okno veľkosti A4.

Prakticky sa do kampane môžete zapojiť aj objednaním trička s logom Betlehema. Predaj je spojený s podporou prenasledovaných, pričom 5€ z každého predaného trička je určených pre zbierku pápežskej nadácie ACN na pomoc sužovaným kresťanom v rozvojových alebo chudobných krajinách.

Všetky podrobné informácie, ako sa zapojiť do kampane a zviditeľniť myšlienku Vianoc nájdete na stránke komisie.

Ako prakticky podporiť kampaň (z podkladov inicíatívy Komisie pre mládež):

- Logo kampane je možné zdieľať na osobnom profile ako cover.

- Pomocou krátkych videí chce komisia prinášať radostnú správu Betlehema do dezorientovaného sveta. Videá budú postupne zverejňované na jej stránke, Facebooku a Instagrame Komisie a DCM Premeny.  Záujemcovia môžu komisii pomôcť zdieľaním týchto videí.
- Komisia pre mládež Spišskej diecézy navrhla dámske a pánske tričká v dvoch farbách s ich logom. Z ceny každého trička ide 5 eur na pomoc prenasledovaným kresťanom cez nadáciu ACN. 
- Komisia pozýva postaviť si reálny Betlehem aj s postavami vo svojej záhrade, pred svojím domom. Fotografie je možné poslať na e-mail.
- Pre tých, ktorí nemajú takúto možnosť, ponúka komisia nálepku na okno vo formáte A3, ktorú si môžete objednať na stránke komisie. Je to silueta Betlehema s Dieťatkom v jasliach na priesvitnej fólii.
- Ak by ste chceli zdieľať túto myšlienku aj verejne svojimi priateľmi, môžete si do svojej profilovej fotky pridať rámik s logom Betlehema – stačí kliknúť na tento link a potvrdiť.
- Nápady je možné posielať na adresu daniel.komisia@gmail.com alebo na messenger Komisie pre mládež v Spišskej diecéze.

TK KBS informoval Daniel Lysý( TK KBS, dly, ml; pz ) 20201210019   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]