[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 17. 01. 2021   Meniny má Nataša       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  január  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 info

  Top témy
Všetky
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Najnovšie Katolícke noviny približujú projekt Trojkráľová hviezda
P:3, 09. 12. 2020 09:25, DOMBratislava 9. decembra (TK KBS) Vyšlo nové číslo Katolíckych novín (50/2020). Prinášame avíza, ktoré spracovala vedúca vydania Zuzana Artimová.

- - - - -

Najnovšie Katolícke noviny sa venujú slávnosti Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Pritom vysvetľujú, že dogmou o Nepoškvrnenom počatí sa „dotýkame“ Boha. Slávnosť Nepoškvrneného počatia Panny Márie korešponduje so sviatkom Narodenia Panny Márie. Nehovorí nám o tajomstve počatia Ježiša v lone Márie, ale o tajomstve počatia Márie v lone jej matky, svätej Anny.

Pozývajú zapojiť sa do pomoci pri obnove nitrianskej kalvárie. Správca farnosti Nitra-Kalvária Igor Kráľ, SVD, hovorí, že kaplnky zastavení krížovej cesty sú v kritickom stave: „Na viacerých miestach je opadaná nielen omietka, ale rozpadáva sa aj samotné murivo. Sú umiestnené na exponovanom mieste, vystavené nepriaznivým poveternostným i vlhkostným podmienkam, a preto sú poškodenia každým rokom väčšie.“

Rozprávajú sa s jasovským opátom Ambrózom Martinom Štrbákom, OPraem, o významnom 900-ročnom jubileu premonštrátov. Keď svätý Norbert v osamelom údolí v Prémontré na severe Francúzska založil v roku 1120 kláštor, možno si nepomyslel, že bude mať aj dnes stovky nasledovníkov.

Predstavujú nové vydanie Nového zákona, ktoré aktuálne ponúka Spolok svätého Vojtecha. Napriek tomu, že sa Rok Božieho slova už oficiálne skončil, neznamená to, že by sme mali Sväté písmo teraz odložiť a čakať na ďalšiu podobnú príležitosť. Z Biblie môžeme načerpať duchovnú silu a povzbudenie v každej chvíli nášho života.

V rozhovore s rímskokatolíckym kňazom a členom Spoločnosti Ježišovej Leopoldom Slaninkom, SJ, sa venujú fenoménu bondoviek a rozoberajú, prečo môže byť James Bond aj pre nás aktuálnym vzorom.

Približujú projekt s názvom Trojkráľová hviezda, ktorý podporí slovenských misionárov. Koronakríza spôsobila to, že naše domovy sa stali viac miestami modlitby, čítania Svätého písma a duchovného spojenia pri svätej omši slávenej cez televíziu alebo internet. V tíme Pápežských misijných diel vznikli viaceré tvorivé námety na domáce pobožnosti. Jednou z nich je Trojkráľová hviezda.

- - - - -( TK KBS, za, ml; pz ) 20201209027   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]