[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 17. 01. 2021   Meniny má Nataša       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  január  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 info

  Top témy
Všetky
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Spišská katolícka charita vytvorila pre svojich klientov výtvarnú súťaž
P:3, 04. 12. 2020 13:32, DOMSpišská Kapitula 4. decembra (TK KBS) S cieľom spríjemniť tieto náročné dni pandémie a takisto príjemne predvianočne naladiť ľudí žijúcich v Spišskej katolíckej charite sa rozhodli jej zamestnanci zorganizovať výtvarnú vianočnú súťaž klientov a priateľov Spišskej katolíckej charity.

Pri výbere najkrajšieho diela prizvali aj dvoch umelcov. Prvým z nich bol šperkár Marek Husovský, autor značky Siloe Design, ktorého ľudia poznajú aj ako autora relikviára blahoslavenej Anny Kolesárovej. Druhou odbornou porotkyňou bola Lucia Barabas, blogerka, grafička, tvorkyňa modlitbových denníkov a autorka internetového papiernictva Denník jednej duše. 

Okrem nich boli súčasťou poroty aj traja zamestnanci Spišskej katolíckej charity, projektová manažérka, Alexandra Kovalčíková, koordinátor farských charít, Anton Frič a PR a marketingová pracovníčka Alžbeta Šutková. Po dlhom zvažovaní poroty sa nakoniec rozhodli pre originálne dielo 17-ročnej Michaely Bugajovej.

Do súťaže Spišskej katolíckej charity sa zapojilo množstvo súťažiacich z mnohých pobytových zariadení, seniori z denných stacionárov či iných služieb, ktoré Spišská katolícka charita poskytuje. Aj vďaka takejto príležitosti množstvo klientov oprášilo svoj talent a kreativitu a zapojili sa do súťaže, ktorá im v týchto dňoch dodala kúsok radosti z tvorenia a príjemnej súťaživosti.

„Veľmi nás potešil aj širší záujem verejnosti. Do súťaže sa dokonca zapojila aj susedná Gréckokatolícka charita v Prešove či grafik Peter Sedlák, ktorý nám poslal nádherné maľby, ktoré sme však do súťaže nemohli zaradiť, vzhľadom na to, že do našej súťaže sa zapájali predovšetkým amatérski maliari a klienti našich zariadení," informovala Alžbeta Šutková z charity.

Víťazná kresba autorky sa následne stane podkladom oficiálnej vianočnej pohľadnice Spišskej katolíckej charity. Okrem toho získa od umeleckej poroty krásne dary - Marek Husovský pre ňu vyrába ručne vyrobený kríž a Lucia Barabas jej venuje balíček, ktorý obsahuje adventný denník.

Všetky zapojené súťažné diele je možné si prezrieť na stránke www.caritas.sk.( TK KBS, asu, ml; pz ) 20201204022   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]