[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 19. 01. 2021   Meniny má Drahomíra, Mário       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  január  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 info

  Top témy
Všetky
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Strediskové rady Domky a Laury sa konali vo virtuálnom priestore
P:3, 03. 12. 2020 10:50, DOMBratislava 3. decembra (TK KBS) Historicky prvé stretnutie strediskových rád Domky – združenia saleziánskej mládeže a Laury, združenia mladých sa v aktuálnej situácii prenieslo do online prostredia. Predsedníctva oboch organizácií už od septembra pracovali na programe a organizačnom zabezpečení netradičného online víkendu pre takmer 100 účastníkov.

Predsedovia oboch organizácií, Ján Holubčík SDB (Domka) a Marta Baňasová FMA (Laura) na úvod vyjadrili radosť zo stretnutia a povzbudili mladých myšlienkami z exhortácie Christus Vivit. Tá bola východiskom aj pre fórum mladých počas sobotného popoludnia. V ďalšej časti programu mali mladí možnosť overiť si svoje vedomosti o Domke aj Laure v zábavnom kvíze, prostredníctvom aplikácie kahoot. Niektoré otázky boli náročnejšie, ale radosť bola čitateľná aj cez obrazovky.

Sobotné popoludnie bolo venované počúvaniu na fóre mladých. Cieľom bolo zamyslieť sa nad prostredím v jednotlivých strediskách, podeliť sa o skúsenosti, rôzne pohľady a lepšie porozumieť ostatným. Mladí boli podľa veku a vybranej témy, rozdelení do desiatich skupín, ktoré moderovali členovia predsedníctiev. Diskutovali o dvoch témach: 1. Mladí a zodpovednosť a 2. Saleziánsky duch v strediskách.

V rámci soboty prebehli aj oddelené bloky pre obe organizácie. Domka vyčlenila čas na mimoriadne Valné zhromaždenie, kde sa hlasovalo aj o novom členovi predsedníctva. Laura venovala čas predstaveniu strategického plánu na najbližšie tri roky.

Počas nedeľného dopoludnia mladí predstavili svoje podnety zo sobotného fóra provinciálovi saleziánov donovi Petrovi Timkovi a provinciálke saleziánok sr. Monike Skalovej FMA. Obaja pozorne načúvali ich názorom a odpovedali na otázky. Celovíkendové stretnutie ukončilo slovko provinciálky a požehnanie provinciála pre všetkých mladých.

Zdroje: domka.sk / www.saleziani.sk( TK KBS, dom, sal, ml; pz ) 20201203015   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]