[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 19. 01. 2021   Meniny má Drahomíra, Mário       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  január  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 info

  Top témy
Všetky
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Femina pomohla 400 ľuďom a z toho bolo 200 obetí domáceho násilia
P:3, 02. 12. 2020 10:00, DOMBratislava 2. decembra (TK KBS) Projekt Fóra života Centrum konkrétnej pomoci Femina oslavuje štyri roky od vzniku. Projekt začínal v Leviciach a postupne sa rozrástol do Sniny a Prešova. Celkovo pracovníčky Feminy pomohli už 396 ženám, dievčatám, mužom ako i rodinám. Najčastejšie riešili prípady domáceho násilia, ktorých bolo viac ako 200.

V Centre konkrétnej pomoci Femina v Leviciach pôsobí Anna Siekelová. „Nemocnica v Leviciach nám poskytla priestory priamo na chodbe gynekologického oddelenia. Sme blízko ženám, ktoré prežívajú nielen neplánované tehotenstvo, ale aj ďalšie problémy spojené s domácim násilím, chudobou, sociálnym vylúčením a podobne. Podávame pomocnú ruku a žena sa vždy sama rozhodne, akú pomoc od nás prijme,” vysvetľuje A. Siekelová. Je dôležité, aby žena nezostávala sama v ťažkom období a mala informácie o možnostiach riešenia svojich problémov.
Pomoc už narodeným deťom

Fórum života má viacero projektov konkrétnej pomoci. Prvým bol projekt Zachráňme životy, ktorý dodnes pomáha tehotným matkám v núdzi. V Poradni Alexis pomáhajú nečakane tehotným a ženám, ktoré prežívajú bolesť zo straty nenarodeného dieťaťa. „Centrum konkrétnej pomoci Femina pomáha už narodeným deťom tak, že poskytujeme pomoc matkám či celým rodinám. Preto ak sa tehotná žena rozhodne pre život, my stojíme pri nej a pomáhame jej dovtedy, pokiaľ ona a jej narodené dieťa našu pomoc potrebujú,” upresňuje Anna Siekelová z Levíc.

Fórum života by chcelo budúci rok založiť Centrum konkrétnej pomoci Femina v Trenčíne. Marcela Dobešová, predsedníčka Fóra života dodáva: „Dnes sme v druhej vlne pandémie. Stúpa nám počet klientiek, je viac požiadaviek na poskytnutie pomoci ako doteraz. Ocitáme sa na hraniciach toho, čo sme schopní zabezpečiť. Chceme i naďalej pomáhať tým, ktorí našu pomoc potrebujú. Potrebujeme však k tomu aj vašu pomoc.” 

Femina, pomoc, plagat

Pomoc pre rodiny v núdzi  

Centrum konkrétnej pomoci Femina poskytuje bezplatné sociálne poradenstvo a to buď osobne, telefonicky alebo online. Náklady na jedno takéto poradenstvo predstavujú desať eur. „Ak chceme pomôcť trom tehotným matkám v núdzi, tak k tomu potrebujeme 30 €. 

Za sumu 80 € vieme zmeniť život jednej rodine k lepšiemu tým, že podrobne zanalyzujeme ich situáciu a navrhneme viaceré možnosti riešenia ich zlej sociálnej situácie. Potom túto rodinu sprevádzame. Takto sme pomohli už viacerým rodinám dostať von z ťažkých životných situácií.

Prispieť na našu prácu môžete priamo na č.ú: SK25 0900 0000 0050 3335 7295, na ktorom je registoravná verejná zbierka," uvádza Fórum života.

Krátky film o práci v Centre konkrétnej pomoci Femina s názvom Hľadáme riešenia

-

Fórum života je platformou pro-life organizácií a jednotlivcov od roku 2001. Svojimi aktivitami scitlivuje verejnú mienku v prospech života, pozitívne komunikuje hodnotu života a ľudskú dôstojnosť a navrhuje systémové riešenia v ochrane ľudského života. Pôsobí v regiónoch Slovenska, v teréne, v poradných orgánoch a v medzinárodných organizáciách.

Aktivity a projekty Fóra života sú zamerané na vzdelávanie (Tlakový hrniec, konferencie Vyber si život, 25. marec – Deň počatého života, Sviečka za nenarodené deti, Cena Antona Neuwirtha) a na konkrétnu pomoc (Sieť pomoci, Zachráňme životy, centrum konkrétnej pomoci Femina). Je zriaďovateľom Poradne Alexis, n.o. Tlakový hrniec a spoluzriaďovateľom gynekologických ambulancií Gianna v Žiline, Terezka v Poprade a sociálneho podniku Labore.

TK KBS informovala Elena Burešová( TK KBS, ebu, ml; pz ) 20201202007   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]