[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 09. 12. 2022   Meniny má Izabela      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Aj Slováci sa môžu opäť zapojiť do celosvetovej adorácie a modlitby
P:3, 20. 11. 2020 10:20, ZAH

Budapešť 20. novembra (TK KBS) Organizátori 52. medzinárodného eucharistického kongresu, ktorý bude v septembri budúceho roka v Budapešti, sa už po siedmykrát stretnúť na celosvetovej adorácii.

„Pripravujúc sa na 52. medzinárodný Eucharistický kongres, ktorý sa bude konať v septembri 2021, chceli by sme svetu ukázať našu vieru skutkami. Na toto dostávame silu od Ježiša. Jemu sa klaniame vo Sviatosti oltárnej, ale takisto sa k Nemu modlíme aj v tichu našich domovov. Robíme to už siedmykrát. Spoločne počas jednej hodiny adorácie, alebo modlitbou v našich domovoch, 21. novembra v predvečer sviatku Krista Kráľa na tisíckach miest po celom svete. Pripoj sa k nám na stránke www.corpusdomini.iec2020.hu," avizujú.

Pri poslednej adorácii svetových rozmerov sa zapojili aj spoločenstvá veriacich z dvoch miest, kde sa predtým konal Medzinárodný Eucharistický kongres: Cebu City a Dublin. Mimoriadne aktívni boli veriaci maďarskej národnosti žijúci mimo Maďarska, viacerí sa pripojili aj zo Sedmohradska, z Vojvodiny a zo Slovenska.

Po udalostiach posledných mesiacov bolo veľmi dojímavé čítať list od istého účastníka z Talianska, ktorý sa modlil v kaplnke: „S veľkou radosťou, odhodlanosťou a nadšením sme sa pripojili. Naša malá kaplnka neustálej modlitby ponúka každému možnosť, aby sa stretol s Pánom. Mali sme tichú modlitbu za budúci Eucharistický kongres. Neustále sme sledovali mapu na internetovej stránke, čo vo veľkom prispelo k tomu, aby sme si uvedomili, s koľkými bratmi a sestrami sa spolu modlíme naraz v týchto hodinách na rôznych častiach sveta! Bolo pre nás obrovskou radosťou vidieť že celý svet sa modlí k Pánovi! Toto aj v našich srdciach posilnilo vieru a lásku!”

Celosvetová adorácia sa koná v predvečer Krista Kráľa a na vigíliu Slávnosti Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi. Minulý rok v novembri sa veriaci spolu modlili na 1118 miestach v 54 krajinách, aby sa čo najviac ľudí stretlo s Ježišom, kráľom všetkého.

-

Zdroj: www.iec2020.hu / Preložil: Tamas Molnár

( TK KBS, iec, tmo, ml; pz ) 20201120018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Sudáne

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23