[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 28. 07. 2021   Meniny má Krištof       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Centrá pre pastoráciu mládých ľudí zorganizovali modlitbovú kampaň
P:3, 18. 11. 2020 13:26, DOM

Bratislava 18. novembra (TK KBS) V Deň boja za slobodu a demokraciu (17. novembra) sa uskutočnila modlitbová kampaň naprieč slovenskými centrami pre mládež. Podujatie odštartovala svätá omša z kaplnky Oravského centra mládeže, ktoré sídli v Ústí nad Oravou, kde v homílii kňaz vyzval mladých k spoločnej modlitbe a na príklade evanjeliového Zacheja, povzbudzoval k bezpodmienečnému prijatiu Pána Ježiša.

Štafetu prebralo Pastoračné centrum Anny Kolesárovej, ktoré nadviazalo 7. dňom deviatnika k blahoslavennej Anky Kolesárovej, ktorý sa modlí vzhľadom na nadchádzajúcu spomienku blahoslavennej Anny (20. novembra). Krátky príhovor mal aj otec Pavol, ktorý rozprával o duchovnej čistote s modlitbou venčeka Anny Kolesárovej. Podujatie pokračovalo modlitbou bolestného ruženca, ktorí sa modlili mladí z Nitrianskej diecézy spolu s Andrejom Filinom. Podujatie pokračovalo pripojením sa mládeže z Košickej eparchie, ktorí sa pripojili modlitbou akatistu ku Klokočovskej Bohorodičke. Po nich prebrali slovo z Diecézneho centra mládeže Maják zo Španej Doliny, kde sa spolu s mladými modlili pred Eucharistickým Kristom. V adorácií pokračovali aj mladí z Diecézneho centra mládeže Archa v Bojničkách a neskôr aj mladí z Rožňavskej diecézy.

Žilinská diecéza sa pripojila modlitbou chvál, za ňou nasledovali mladí z prešovskej eparchie, Akatistom ku hieromučeníkovi Petrovi Pavlovi Gojdičovi a požehnaním s relikviami. Podujatie pokračovalo modlitbou k Tomášovi Akvinskému, pri adorácii Košického Arcidiecézneho centra mládeže a v adorácii pokračovali aj mladí z ACM Vinica z Bratislavy.

Celé podujatie uzavreli mladí z diecézneho centra Premeny vo Važci. “Modlitba je to, čo nás najhlbšie spája práve v časoch, keď je nám odporúčaný odstup. Sme radi, že sme sa spolu s mladými mohli pripojiť k výzve otcov biskupov modliť sa za Slovensko a taktiež k modlitbám mnohých, ktorí verne volajú Pána," zhodnotil podujatie Matúš Reiner, tajomník Rady pre mládež a univerzity KBS.

Podujatie organizovali všetky mládežnícke centrá Slovenska, Žilinská a Rožňavská diecéza. Na modlitbách sa zúčastnilo viac ako 600 účastníkov.

TK KBS informovala Rada pre mládež a univerzity KBS

( TK KBS, rpm, ml; pz ) 20201118032   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]