[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 03. 12. 2020   Meniny má Oldrich       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

  COVID-19
Núdzový stav

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Centrá pre pastoráciu mládých ľudí zorganizovali modlitbovú kampaň
P:3, 18. 11. 2020 13:26, DOMBratislava 18. novembra (TK KBS) V Deň boja za slobodu a demokraciu (17. novembra) sa uskutočnila modlitbová kampaň naprieč slovenskými centrami pre mládež. Podujatie odštartovala svätá omša z kaplnky Oravského centra mládeže, ktoré sídli v Ústí nad Oravou, kde v homílii kňaz vyzval mladých k spoločnej modlitbe a na príklade evanjeliového Zacheja, povzbudzoval k bezpodmienečnému prijatiu Pána Ježiša.

Štafetu prebralo Pastoračné centrum Anny Kolesárovej, ktoré nadviazalo 7. dňom deviatnika k blahoslavennej Anky Kolesárovej, ktorý sa modlí vzhľadom na nadchádzajúcu spomienku blahoslavennej Anny (20. novembra). Krátky príhovor mal aj otec Pavol, ktorý rozprával o duchovnej čistote s modlitbou venčeka Anny Kolesárovej. Podujatie pokračovalo modlitbou bolestného ruženca, ktorí sa modlili mladí z Nitrianskej diecézy spolu s Andrejom Filinom. Podujatie pokračovalo pripojením sa mládeže z Košickej eparchie, ktorí sa pripojili modlitbou akatistu ku Klokočovskej Bohorodičke. Po nich prebrali slovo z Diecézneho centra mládeže Maják zo Španej Doliny, kde sa spolu s mladými modlili pred Eucharistickým Kristom. V adorácií pokračovali aj mladí z Diecézneho centra mládeže Archa v Bojničkách a neskôr aj mladí z Rožňavskej diecézy.

Žilinská diecéza sa pripojila modlitbou chvál, za ňou nasledovali mladí z prešovskej eparchie, Akatistom ku hieromučeníkovi Petrovi Pavlovi Gojdičovi a požehnaním s relikviami. Podujatie pokračovalo modlitbou k Tomášovi Akvinskému, pri adorácii Košického Arcidiecézneho centra mládeže a v adorácii pokračovali aj mladí z ACM Vinica z Bratislavy.

Celé podujatie uzavreli mladí z diecézneho centra Premeny vo Važci. “Modlitba je to, čo nás najhlbšie spája práve v časoch, keď je nám odporúčaný odstup. Sme radi, že sme sa spolu s mladými mohli pripojiť k výzve otcov biskupov modliť sa za Slovensko a taktiež k modlitbám mnohých, ktorí verne volajú Pána," zhodnotil podujatie Matúš Reiner, tajomník Rady pre mládež a univerzity KBS.

Podujatie organizovali všetky mládežnícke centrá Slovenska, Žilinská a Rožňavská diecéza. Na modlitbách sa zúčastnilo viac ako 600 účastníkov.

TK KBS informovala Rada pre mládež a univerzity KBS( TK KBS, rpm, ml; pz ) 20201118032   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]