[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 06. 08. 2021   Meniny má Jozefína       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Spoločenstvo Modlitby matiek oslávilo štvrťstoročie svojho založenia
P:3, 16. 11. 2020 09:25, DOM

Nitra 16. novembra (TK KBS) Modlitbové spoločenstvo Modlitby matiek oslávilo 25. výročie založenia. Na celom svete sa preto konalo niekoľko ďakovných svätých omší za toto spoločenstvo. V Rádiu Lumen ponúkli v sobotu priamy prenos svätej omše z Nitry, neskôr si mohli poslucháči vypočuť aj špeciálnu reláciu venovanú tomuto výročiu.

Mamy v 128 krajinách sveta dnes vzdávajú vďaky za 25 rokov existencie Modlitieb matiek a všetky milosti, ktoré cez ne dostali. Rovnako je to aj na Slovensku. „Modlitby matiek priniesli do našich vzťahov svetlo podobné betlehemské, svetlo, ktoré nás naučilo hľadieť novými očami, hoci sa ľudia a veci okolo nás nezmenili, my sme ich zrazu videli celkom ináč," hovorí národná koordinátorka Jana Pajanová.

V prvej slovenskej skupinke Modlitieb matiek bola aj mama Anna z Bratislavy. Istota toho, že sa niekde na svete aj za jej deti modlia matky 24 hodín denne, jej prináša do srdca veľkú radosť. „Modlitby matiek ma naučili dôverovať, že moje deti sú v rukách Pána Ježiša v bezpečí, učia ma väčšej odovzdanosti, vďačnosti a poznaniu Pánovej nesmiernej lásky, ktorá zbavuje strachu z budúcnosti, a ktorá nikdy nesklame," uviedla.

Ďakovnú svätú omšu za Modlitby matiek z Kaplnky Panny Márie Zázračnej medaily v Provinciálnom dome spoločnosti Dcér kresťanskej lásky svätého Vincenta de Paul v Nitre celebroval Marián Dragúň, rektor Kňazského seminára sv. Gorazda v Nitre. Zdôraznil, že náš svet ešte nikdy nepotreboval modlitbu tak ako v súčasnosti. „Povzbudzujme sa navzájom v modlitbe, verme v silu modlitby, verme aj naďalej v silu modlitby. Dobrá modlitba môže vplývať na výsledky mnohých udalostí, a predovšetkým môže zmeniť život ľudí," povedal.

Svätú omšu, aj špeciálnu reláciu o Modlitbách matiek, si môžu záujemcovia vypočuť v archíve Rádia LUMEN.

-

Zdroj: Rádio LUMEN / Júlia Kavecká

( TK KBS, rlu, jka, ml; pz ) 20201116029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]