[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 28. 07. 2021   Meniny má Krištof       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež František napísal list do „svojej“ saleziánskej internátnej školy
P:3, 13. 11. 2020 09:06, ZAH

Vatikán 13. novembra (TK KBS) Pri príležitosti 90. výročia založenia saleziánskej internátnej školy „Wilfrid Barón de los Santos Ángeles“ v argentínskom Ramose Mejia, kde mladý Jorge Mario Bergoglio navštevoval v roku 1949 šiestu triedu, poslal pápež František list zástupcovi riaditeľa školy.

Agentúra ANS priniesla znenie listu, pripájame preklad:

Drahý brat,

pri príležitosti 90. výročia založenia diela dona Bosca v Ramos Mejia sa obraciam na Vás a na všetkých členov tejto milovanej saleziánskej rodiny. Pripájam sa k vášmu poďakovaniu za všetky tie roky zasievania radosti evanjelia do toľkých detí a mladých a do sŕdc mnohých rodín na periférii spoločnosti.

S vďakou si spomínam na to, ako som v roku 1949 študoval v šiestom ročníku školy Wilfrid Barón de los Santos Ángeles a dostal som formáciu v štýle dona Bosca, otvorenú pre prácu, tvorivosť a radosť. Školský život tvoril jednotný celok a nebol čas nudiť sa: štúdium, zdieľanie, modlitba, pomoc chudobnejším, manuálne činnosti. Všetko, čo sme robili a čo sme sa učili, tvorilo harmonickú jednotu a pripravovalo nás na život so zmyslom pre zodpovednosť a s horizontom transcendencie.

Povzbudzujem vás, aby ste v tejto perspektíve pokračovali vo vašej práci, a aby ste pamätali na slová svätého Jána Bosca: „Svätosť spočíva v tom, že sme stále veselí.“ Nech sa táto radosť, ktorá pramení zo stretnutia s Pánom, odráža v každej jednej z vašich aktivít, aby evanjelium žiarilo a dostalo sa ku každému.

Nech vás Ježiš žehná a Panna Mária Pomocnica kresťanov nech sa o vás materinsky stará a chráni vás. A, prosím, nezabudnite sa za mňa modliť.

S bratským pozdravom,

František( TK KBS, sdb, rp; pz ) 20201113017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]