[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 23. 11. 2020   Meniny má Klement       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

  COVID-19
Núdzový stav

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Svätý Otec vyjadril sústrasť po úmrtí biskupa Mons. Štefana Sečku
P:3, 03. 11. 2020 12:00, PRESpišská Kapitula 3. novembra (TK KBS) Svätý Otec František vyjadril sústrasť po úmrtí spišského diecézneho biskupa Mons. Štefana Sečku. V telegrame, ktorý v jeho meno poslal vatikánsky štátny sekretár kardinál Pietro Parolin, pripomína obetavú službu biskupa Sečku, ktorú konal ako pastier tejto diecézy a v modlitbe sa prihovára za jeho dušu. Zároveň všetkým, ktorí sa zúčastňujú na jeho poslednej rozlúčke, udeľuje svoje apoštolské požehnanie. Telegram, ktorý adresoval diecéznemu administrátorovi Spišskej diecézy Mons. Jánovi Kubošovi, prinášame v plnom znení.

- - - - -

Jeho Excelencii

Mons. Jánovi Kubošovi

diecéznemu administrátorovi

Spišskej diecézy

Po prijatí správy o predčasnom úmrtí Jeho Excelencie Mons. Štefana Sečku sa Svätý otec duchovne pripája k zármutku, ktorý sa dotýka celej cirkevnej komunity. Pripomína si obetavú službu, ktorú zosnulý biskup konal ako pastier tejto diecézy a vo vrúcnej modlitbe sa prihovára za jeho dušu, ktorú zveruje nebeskému orodovaniu preblahoslavenej Panny Márie.

Jeho Svätosť prosí pre zosnulého večnú odmenu, sľúbenú verným služobníkom Evanjelia, a ochotne udeľuje svoje apoštolské požehnanie Vám, ostatným biskupom, prítomným na slávení rozlúčky, kňazom, všetkým veriacim, ako aj príbuzným zosnulého biskupa.

Kardinál Pietro Parolin,

Štátny sekretár Jeho Svätosti

- - - - - -( TK KBS, vat, ml; pz ) 20201103020   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]