www.sviecka.forumzivota.sk," odkazuje Fórum života. "> www.sviecka.forumzivota.sk," odkazuje Fórum života. " />
[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 18. 06. 2024   Meniny má Vratislav, Vratislava      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Zapáľme 2. novembra vo svojich domoch Sviečku za nenarodené deti
P:3, 02. 11. 2020 07:05, DOM

Bratislava 2. novembra (TK KBS) V dnešný deň pozýva Fórum života pripomenúť si aj deti, ktoré zomreli skôr ako sa mohli narodiť. Práve 2. novembra vrcholí celoslovenská kampaň Sviečka za nenarodené deti. "Všetci, ktorým záleží na ochrane ľudského života a jeho dôstojnosti od počatia majú možnosť vyjadriť svoj postoj a solidaritu aj zapálením symbolickej sviečky večer o 18:00 v okne svojho domova. Sviečku za nenarodených môžete zapáliť aj virtuálne počas celého novembra na stránke www.sviecka.forumzivota.sk a podporiť tak projekty prevencie, advokácie a konkrétnej pomoci rodinám, tehotným ženám a matkám s deťmi v krízových situáciách. Rozsvieťme spolu Slovensko," odkazuje Elena Burešová z Fóra života.

Fórum života organizuje kampaň spolu s partnermi a dobrovoľníkmi z celého Slovenska 18-krát. V rámci kampane sa predávajú sviečky. Finančné prostriedky budú použité aj na konkrétnu pomoc tehotných matiek, dievčat ako aj na pomoc rodín a jednotlivcov. Okrem vzdelávacieho a duchovného charakteru má kampaň aj rozmer solidarity, vďaka ktorej sa rozvíjajú projekty Zachráňme životy, Poradňa Alexis, Centrá konkrétnej pomoci Femina v Leviciach, Prešove a Snine, sieť pomoci v rámci projektu Medzigeneračná solidarita a ochrana ľudskej dôstojnosti a ďalšie aktivity na poli prevencie, advokácie a konkrétnej pomoci.

Osemnásty ročník Sviečky za nenarodené deti nadväzuje aj na predchádzajúci úspešný ročník, v rámci ktorého 581 dobrovoľníkov rozdistribuovalo 111 793 sviečok na  802 rôznych miest. Fórum života vzhľadom na situáciu spôsobenou pandémiou Covidu-19 dáva do pozornosti  aj možnosť zapáliť virtuálnu sviečku na webovej stránke www.sviecka.forumzivota.sk. Sviečka za nenarodené deti sa stala inšpiráciou pre rovnomenný pro-life projekt v susednom Rakúsku, kde sa predaj sviečok bude realizovať prvýkrát.

OFICIÁLNY SPOT

-

Kontakt pre médiá: Elena Burešová, e-mail: elena.buresova@forumzivota.sk, tel. 0915 808 884

Fórum života je platformou pro-life organizácií a jednotlivcov od roku 2001. Svojimi aktivitami scitlivuje verejnú mienku v prospech života, pozitívne komunikuje hodnotu života a ľudskú dôstojnosť a navrhuje systémové riešenia v ochrane ľudského života. Pôsobí v regiónoch Slovenska, v teréne, v poradných orgánoch a v medzinárodných organizáciách.

Aktivity a projekty Fóra života sú zamerané na vzdelávanie (Tlakový hrniec, konferencie Vyber si život, 25. marec – Deň počatého života, Sviečka za nenarodené deti, Cena Antona Neuwirtha) a na konkrétnu pomoc (Sieť pomoci, Zachráňme životy, centrum konkrétnej pomoci Femina). Je zriaďovateľom Poradne Alexis, n.o. Tlakový hrniec a spoluzriaďovateľom gynekologických ambulancií Gianna v Žiline, Terezka v Poprade a sociálneho podniku Labore.( TK KBS, ebu; ml ) 20201102006   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]