[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 31. 07. 2021   Meniny má Ignác       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pastoračná výzva z Kežmarku: Učeníkmi podľa vzoru prvých kresťanov
P:3, 31. 10. 2020 12:05, DOM

Kežmarok 31. októbra (TK KBS) Vo farnosti Kežmarok tamojší kňazi pripravili pre svojich farníkov pastoračnú aktivitu: „Učeníkmi podľa vzoru prvých kresťanov.“ Do každej domácnosti ponúkajú Liturgiu domácej cirkvi, ktorej súčasťou je vytlačený obraz „Turíce“ a pobožnosť s čítaním novozákonnej knihy Skutkov apoštolov. Od 1. novembra budú každý deň čítať jednu kapitolu z tejto novozákonnej knihy. Jej prečítanie je naplánované presne na záver cirkevného roka, keďže v nedeľu 29. novembra sa bude sláviť 1. adventná nedeľa.

„Našou snahou je napomôcť našim farníkom, aby v domácnostiach zostali spojení s Kristom a jeho Cirkvou aj uprostred týchto náročných dní odlúčenia od osobnej účasti na bohoslužbách v našich chrámoch,“ vysvetľuje kežmarský farár a dekan František Trstenský, ktorý pripravil pre svojich veriacich text domácej liturgie.

Pôvodná ikona vznikla v talianskej diecéze Concordia-Pordenone. Tamojší diecézny biskup Mons. Giuseppe Pellegrini na základe žiadosti Františka Trstenského poslal jej obraz a dal súhlas používať ho na náboženské účely. Vysvetlenie jeho symboliky je súčasťou textov domácej liturgie.

„Každý deň od 1.novembra budeme zverejňovať myšlienku povzbudenia k príslušnej kapitole Skutkov apoštolov. Stačí sledovať našu webstránku alebo facebook farnosti,“ odporúča duchovný otec kežmarskej farnosti.

Veriaci z celého Slovenska si môžu obraz aj pobožnosť stiahnuť z webstránky farnosti: www.fara-kezmarok.sk.( TK KBS, ft, ml; pz ) 20201031004   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]