[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 23. 03. 2023   Meniny má Adrián      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskup Imrich: Na zosnulého biskupa Štefana sa dalo vždy spoľahnúť
P:3, 28. 10. 2020 14:48, DOM

Spišská Kapitula 28. októbra (TK KBS) Niekoľko rokov stál vedľa zosnulého spišského biskupa Mons. Štefana Sečka Mons. Andrej Imrich. "Prvýkrát sme sa stretli v kňazskom seminári v Bratislave, kde sme spoločne prežili tri roky," spomína dnešný spišský emeritný pomocný biskup Imrich. Naposledy s ním bol v kontakte "telefonicky" minulý týždeň.

"Seminárne roky sme prežívali počas tzv. komunistickej normalizácie. Dianie v seminári bolo sledované ateistickým režimom. V takom dusnom spoločenskom ovzduší vedel byť príjemným spoločníkom a svojim správaním i postojmi bol príkladom i povzbudením pre nás ostatných. Mal zdravé názory na vtedajšiu spoločnosť a zdravé náboženské postoje. To najdôležitejšie bolo, že sa dalo na neho spoľahnúť," spomína na zosnulého biskupa Sečku Imrich.

"Štrnásť mladých kňazských rokov prežil počas komunistického útlaku. Napriek veľkým obmedzeniam zo strany štátnej moci si vždy našiel priestor, aby čas užitočne využil pre dobro Božieho kráľovstva a pre duchovné dobro veriacich. Dalo sa naňho spoľahnúť, že pred nepriateľmi Cirkvi bude diskrétny, preto ho mali radi a vážili si ho veriaci i kňazi a to aj starší kňazi. Bol teda nielen príjemným, ale aj užitočným a spoľahlivým spoločníkom pre svoje okolie.

Po páde komunizmu doľahla naňho ťarcha starať sa o kňazský seminár, potom ťarcha biskupskej služby. Nastúpili síce slobodné časy, ale časy nie ľahké, pod ich ťarchou sa zodral. Nech ho Pán za všetko vo večnosti bohato odmení. Nech odpočíva v pokoji," dodal v rozhovore pre Tlačovú kanceláriu KBS.

( TK KBS, ai; ml ) 20201028038   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]