[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 26. 11. 2020   Meniny má Kornel       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

  COVID-19
Núdzový stav

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Kampaň RE – 246 pozýva k skutkom lásky podľa encykliky Laudato si
P:3, 20. 10. 2020 11:35, DOMVažec 20. októbra (TK KBS) Komisia pre mládež v Spišskej diecéze organizuje kampaň s názvom RE – 246, ktorá je podnetom k znovuobjaveniu myšlienok encykliky Laudato si. Encyklika venujúca sa ochrane prírody a životného prostredia bola napísaná 5. výročie od svojho napísania. Aj preto sa vo Važci zrodila myšlienka poukázať na jej nadčasovosť a hĺbku.

Kampaň má skratku RE, čo sú začiatočné písmená anglického slova „recollect“ – vyzbierať a číslo 246 určuje počet bodov tejto encykliky. Aj táto kampaň má cieľ pozvať mladého človeka, aby svoje okolie očistili od odpadkov, a tak spoločne do konca októbra vyzbierali 246 vriec z odpadom. Fotografie jednotlivých dobrovoľníkov sa zverejňujú v udalosti na facebookovej stránke komisie.

Ako uviedol riaditeľ komisie, Ľuboš Laškoty, „fotokoláž z podujatia plánujeme poslať spolu s pozdravným listom Svätému Otcovi do Ríma. Bude to prejav našej vďaky za jeho myšlienky a poukázanie na tento problém, ktorý sa týka aj nás, kresťanov. Momentálne máme vyzbieraných šesťdesiat vriec a veríme, že sa nám to podarí dotiahnuť do úspešného konca.“

Kampaň chce ukázať, že Cirkev má podstatný záujem o náš spoločný domov a aj týmto spôsobom pozvať mladých k praktickým skutkom lásky. „Nestačí byť iba fanúšikom myšlienky. Treba pre ňu aj niečo urobiť a aktívne s láskou budovať náš spoločný domov, konštatoval riaditeľ komisie“ Všetky informácie o kampani a spôsoboch, ako sa zapojiť, je možné nájsť na stránke www.komisia.sk.

Komisia pre mládež koordinuje a vyvíja činnosť s mládežou v troch regiónoch, ktoré tvoria Spišskú diecézu - Spiš, Orava a Liptov. Pre mladých ľudí organizuje rozličné duchovné, vzdelávacie aj športové aktivity. Podieľa sa na prípravách animátorských škôl v diecéze, trikrát ročne organizuje stretnutie vedúcich spoločenstiev Spišskej diecézy Spišnet. 

TK KBS informoval Daniel Lysý( TK KBS, dly, ml; pz ) 20201020021   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]