[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 17. 06. 2024   Meniny má Adolf      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

J. Babjak: Vyzval kňazov, aby otvorili chrámy na adoráciu pre veriacich
P:3, 14. 10. 2020 19:14, DOM

Prešov 14. októbra (TK KBS) Prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak SJ poslal pastiersky list kňazom a veriacim Prešovskej archieparchie, ktorý dnes čítali počas liturgií vo všetkých chrámoch. V liste vladyka Babjak vyzval všetkých kňazov, aby sa postarali o to, aby chrámy vo farnostiach boli celý deň otvorené, aby eucharistický Ježiš Kristus bol dostupný k adorácii pre všetkých veriacich, pretože aj keď sa veriaci nemôžu zúčastňovať na svätej liturgii, modliť sa a adorovať môžu. “Sám kňaz má ísť príkladom svojim veriacim. Preto povzbudzujem všetkých kňazov a rehoľníkov, aby svoje osobné modlitby a modlitby Cirkvi, čiže modlitby časoslova, vykonávali v chráme, aby boli povzbudením pre veriacich. Kňazov vyzývam aby žehnali, veľa žehnali, aby sa nebáli dávať ľuďom svoje požehnanie. Veď vďaka kňazskému požehnaniu sú poklady milosrdnej dobroty ukryté v Ježišovom Srdci vyliate do duší tých, ktorí sú rukami kňaza žehnaní,” zdôraznil vladyka Ján.

Prešovský arcibiskup metropolita tiež všetkých kňazov povzbudil, aby vyzývali svojich veriacich prichádzať do chrámu vo svojom voľnom čase cez deň na modlitbu pred Bohostánkom. “V Eucharistii Ježiš čaká na každého veriaceho ako lekár i ako liek. Preto nech vyhľadávajú Eucharistického Ježiša v Bohostánku všetci tí, ktorí sú chorí na tele i na duši a Ježiš ich uzdraví zo všetkého zla, ktoré na nich dolieha,” napísal v pastierskom liste s tým, že veriacich v tomto mimoriadnom čase majú tiež povzbudzovať k osobnej modlitbe pred Eucharistickým Kristom v prvom rade za ukončenie šírenia pandémie.

Zákaz slávenia svätých liturgií však môže byť podľa Jána Babjaka SJ aj veľmi vzácny čas pre osobnú dôvernú jednotu s Ježišom, kedy sa môžeme naučiť ďakovať Bohu za jeho dary a milosti, odprosovať ho za svoje hriechy a slabosti a tiež ho prosiť o potrebné milosti pre seba i pre svojich blížnych. “Drahí bratia v kňazskej službe, povzbuďte veriacich, aby si so sebou do chrámu prinášali Sväté Písmo, aby čítali z neho a rozjímali nad Božím slovom. Tak môžu nadobudnúť veľmi vzácnu skúsenosť, keď sa môžu započúvať do slov Ježiša Krista a môžu nimi sýtiť svoju dušu. A mesiac október nás zvlášť vyzýva, aby sme sa modlili svätý ruženec najlepšie v rodinnom kruhu, alebo aj sami v chráme,” píše v liste vladyka Ján, ktorý všetkým zo srdca žehná, aby neklesali na duchu, ale naopak, využili k duchovnému dobru všetky duchovné prostriedky, ktoré môžu využiť k prehĺbeniu svojej jednoty s Pánom Ježišom.

( TK KBS, mp, rp; rp ) 20201014043   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]