[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 31. 07. 2021   Meniny má Ignác       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Po prestávke opäť otvorila svoje brány Nitrianska animátorska škola
P:3, 13. 10. 2020 10:14, DOM

Nitra 13. októbra (TK KBS) Po takmer polročnej prestávke sa v sobotu 10. októbra 2020 v priestoroch Diecézneho pastoračného centra opäť otvorili brány Nitrianskej animátorskej školy. Koordinátori z dôvodu pandemickej situácie a z nej vyplývajúcich opatrení zvolili namiesto víkendovej formy jednodňový formát. Tentokrát išlo o mimoriadne stretnutie, nakoľko sa tu stretli tri ročníky účastníkov.

Ráno absolvovali tri absolventky záverečné skúšky, ktoré pozostávali z teoretickej i praktickej časti. Dopoludňajší a popoludňajší prednáškový blok následne viedol prof. Marian Šuráb, pastorálny teológ a homiletik, ktorý účastníkom priblížil prvky duchovnej a osobnej prípravy ohlasovateľa evanjelia.

Pred obedom sa v kaplnke sv. Ladislava slávila svätá omša, v závere ktorej si úspešné absolventky prebrali certifikáty o absolvovaní animátorskej školy, podpísané diecéznym biskupom Mons. Viliamom Judákom a kňazmi koordinujúcimi činnosť tohto formačného projektu. Program sa v popoludňajších hodinách zavŕšil krátkou mariánskou pobožnosťou v exteriéri Diecézneho pastoračného centra.

Animátorská škola pozostáva zo 16 informačno-formačných stretnutí počas víkendov v priebehu dvoch rokov (8 stretnutí počas školského roka, 4 v rámci víkendu a 4 v rámci soboty), kde sa záujemcovia budú mať možnosť oboznámiť so základnými piliermi katolíckej viery, duchovno-teologickej tradície, ale aj s antropologickými a filozofickými pohľadmi na súčasný kultúrno-spoločenský kontext, v ktorom žije mladý človek a v ktorom sa má viera odovzdávať.

Účastníci školy si počas jednotlivých víkendov zároveň osvoja aj praktické, technické a komunikačné zručnosti, potrebné pre prácu s mládežou a pre animáciu skupín. Účastníci zároveň budú môcť byť hlbšie vtiahnutí do prípravy a organizácie evanjelizačných a pastoračných podujatí pre mládež či už na úrovni farností alebo diecézy. V súčasnosti sa v Nitrianskej animátorskej škole pripravuje 9 účastníkov.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký

( TK KBS, tu, ml; pz ) 20201013024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]