[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 29. 10. 2020   Meniny má Klára       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  COVID-19
Núdzový stav
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Po prestávke opäť otvorila svoje brány Nitrianska animátorska škola
P:3, 13. 10. 2020 10:14, DOMNitra 13. októbra (TK KBS) Po takmer polročnej prestávke sa v sobotu 10. októbra 2020 v priestoroch Diecézneho pastoračného centra opäť otvorili brány Nitrianskej animátorskej školy. Koordinátori z dôvodu pandemickej situácie a z nej vyplývajúcich opatrení zvolili namiesto víkendovej formy jednodňový formát. Tentokrát išlo o mimoriadne stretnutie, nakoľko sa tu stretli tri ročníky účastníkov.

Ráno absolvovali tri absolventky záverečné skúšky, ktoré pozostávali z teoretickej i praktickej časti. Dopoludňajší a popoludňajší prednáškový blok následne viedol prof. Marian Šuráb, pastorálny teológ a homiletik, ktorý účastníkom priblížil prvky duchovnej a osobnej prípravy ohlasovateľa evanjelia.

Pred obedom sa v kaplnke sv. Ladislava slávila svätá omša, v závere ktorej si úspešné absolventky prebrali certifikáty o absolvovaní animátorskej školy, podpísané diecéznym biskupom Mons. Viliamom Judákom a kňazmi koordinujúcimi činnosť tohto formačného projektu. Program sa v popoludňajších hodinách zavŕšil krátkou mariánskou pobožnosťou v exteriéri Diecézneho pastoračného centra.

Animátorská škola pozostáva zo 16 informačno-formačných stretnutí počas víkendov v priebehu dvoch rokov (8 stretnutí počas školského roka, 4 v rámci víkendu a 4 v rámci soboty), kde sa záujemcovia budú mať možnosť oboznámiť so základnými piliermi katolíckej viery, duchovno-teologickej tradície, ale aj s antropologickými a filozofickými pohľadmi na súčasný kultúrno-spoločenský kontext, v ktorom žije mladý človek a v ktorom sa má viera odovzdávať.

Účastníci školy si počas jednotlivých víkendov zároveň osvoja aj praktické, technické a komunikačné zručnosti, potrebné pre prácu s mládežou a pre animáciu skupín. Účastníci zároveň budú môcť byť hlbšie vtiahnutí do prípravy a organizácie evanjelizačných a pastoračných podujatí pre mládež či už na úrovni farností alebo diecézy. V súčasnosti sa v Nitrianskej animátorskej škole pripravuje 9 účastníkov.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu, ml; pz ) 20201013024   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]