[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 31. 07. 2021   Meniny má Ignác       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Kláštory cez víkend pootvorili svoje brány na Dni otvorených kláštorov
P:3, 07. 10. 2020 14:45, DOM

Bratislava 7. októbra (TK KBS) V roku 2020 si pripomíname "smutné" výročie – 70 rokov od likvidácie kláštorov, ktoré mali ukončiť život rehoľníkov a rehoľných komunít na Slovensku. Na jún bol plánovaný Deň otvorených kláštorov a mal sa niesť v duchu vďačnosti za vernosť a obetavosť mnohých bratov a sestier, ktorí vytrvali vo svojom povolaní aj v náročných rokoch prenasledovania.

Akcia sa presunula na 3. októbra 2020 a mala komorný charakter pri rešpektovaní všetkých pokynov proti šíreniu vírusu COVID-19. Kláštory teda iba pootvorili svoje dvere a ponúkli skrátenú verziu pripravovaného programu pre účastníkov do 50 osôb. Počas stretnutí bol prezentovaný dokument k výročiu Barbarskej noci, ktorého autorkou je sr. Ivica Kušíková, SSpS, a P. Tomáš Gerboc, SVD.

Žilina – školské sestry sv. Františka

Práve z Katolíckeho domu v Žiline, kde má sídlo provincialát školských sestier sv. Františka, boli v roku 1950 vyvezené ich sestry. Vzhľadom na opatrenia prišlo iba niekoľko veriacich, ale o to intenzívnejšie prežili spoločne svätú omšu, pri ktorej ďakovali za vernosť spolusestier v tých ťažkých časoch, z ktorých je ešte 12 v charitných domoch. Po zhliadnutí videa Barbarstvo moci o týchto udalostiach, zarecitovali spoločne Te Deum (sestry ho pred 70 rokmi spievali pri odchode zo žilinskej kaplnky). Sestry sa ešte po odchode veriacich pomodlili františkánsky sedemradostný ruženec.

Trenčín – školské sestry de Notre Dame, satmárky, služobnice Nepoškvrnenej Panny Márie

Ako informovali na svojom facebooku sestry služobnice, v nedeľu 4. októbra 2020 sa zúčastnili spomienkovej slávnosti v chráme Školských sestier de Notre Dame v Trenčíne. Prítomné boli aj sestry Kongregácie milosrdných sestier sv. Vincenta (Satmárky) a veriaci. Po spoločnej modlitbe si prítomní vypočuli osobné svedectvá sestier a sprítomnili dokument zo série Barbarstvo moci. Spoločne tak poďakovali za sestry, ktoré nasadením vlastného života bránili svoje povolanie i povolanie budúcich generácií.

Konferenciu vyšších rehoľných predstavených na Slovensku tvorí 73 reholí, 45 ženských a 28 mužských, ktoré majú svojich rehoľníkov a rehoľné sestry v 446 rehoľných komunitách na Slovensku. Viac o ich živote ponúkajú stránky www.kvrps.sk a www.zasvatenyzivot.sk.

TK KBS informovala sr. Františka Čačková, OSF

( TK KBS, fca, ml; pz ) 20201007030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]