[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 17. 04. 2021   Meniny má Rudolf       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

KU vydala k 20. výročiu založenia knihu Formujeme mysle a srdcia
P:3, 30. 09. 2020 17:02, DOMRužomberok 20. septembra (TK KBS/Rádio LUMEN) Formujeme mysle a srdcia. Tak znie názov knižnej publikácie Katolíckej univerzity v Ružomberku, ktorú vytvorili pri príležitosti dvadsiateho výročia jej založenia. V piatich kapitolách kniha približuje historický vývoj univerzity, prácu na uznávanom vysokoškolskom pracovisku, opisuje aj vedu a výskum na univerzite či služby študentom, študentské voľnočasové a dobrovoľnícke aktivity aj perspektívy ďalšieho rozvoja univerzity.

Rektor Katolíckej univerzity Jaroslav Demko pripomína, že názov knihy Formujeme mysle a srdcia je zároveň mottom univerzity. „Je to vlastne naše logo, motto, ktorým žijeme, ktoré uplatňujeme v živote, teda že okrem vzdelávania, okrem poskytovania vzdelania a vedy, snažíme sa vytvárať ľuďom aj duchovný ekosystém, aby ľudia boli lepší, aby mali bližšie k sebe navzájom, aby mali bližšie k Bohu, aby boli ušľachtilejší, aby boli láskavejší, aby jednoducho zušľachťovali tento svet," uviedol.

Bránami štyroch fakúlt univerzity prešlo za dvadsať rokov asi tridsaťtritisíc študentov. Približuje prorektorka pre vedu a umenie Mária Kozová, ktorá patrí medzi hlavných zostavovateľov publikácie: „Je to pamätnica, ktorá mapuje celý dvadsaťročný príbeh od založenia po súčasnosť. No a pri tvorbe celého takého scenáru knihy sme chceli, aby sme zachytili čo najviac činnosti, ktoré univerzita robí, tvorivých činností," uviedla pre Rádio LUMEN. Významná časť knihy patrí histórii univerzity.

Verejnosť môže do knihy nahliadnuť na jednotlivých fakultách univerzity, na Mestskom úrade v Ružomberku, ale aj v národnej knižnici v Martine či univerzitnej knižnici v Ružomberku.

-

Zdroj: Rádio LUMEN / Juraj Brezáni( TK KBS, rlu, jbr, ml; pz ) 20200930066   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]