[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 12. 04. 2021   Meniny má Estera       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vladyka Vasiľ udelil kňazské svätenie diakonovi Rolandovi Nosovi
P:3, 29. 09. 2020 11:05, DOMKošice 29. septembra (TK KBS) V Gréckokatolíckom chráme Zostúpenia Svätého Ducha vo Veľkých Slemenciach udelil v nedeľu vladyka Cyril Vasiľ, SJ, apoštolský administrátor sede plena Košickej eparchie, diakonovi Rolandovi Nosovovi kňazské svätenie.

Vladyka Cyril v homílii upriamil pozornosť otca Rolanda na svätého apoštola Petra, skalu, o ktorom Kristus dobre vedel, ktoré sú jeho slabosti, napriek tomu mu zveril svoje stádo. Poukázal ďalej na vzájomnú blízkosť dvoch svätých tajomstiev, a to tajomstva kňazstva a manželstva, sú to totiž veľmi podobné cesty k spáse, hoci na prvý pohľad sa veľmi odlišujú. Podobné myšlienky odzneli v homílii otca Józsefa Vaszilya, dekana maďarského protopresbyterátu.

Kvôli epidemiologickým obmedzeniam slávnosť kňazskej vysviacky bola spojená s primičnou svätou Llturgiou otca novokňaza. Z toho dôvodu na konci duchovný otec Roland udelil svoje novokňazské požehnanie vladykovi Cyrilovi, svojej manželke, rodine, duchovenstvu a všetkým prítomným. Vyjadril taktiež svoju vďaku predovšetkým Pánovi, ďalej vladykovi Cyrilovi za udelenie tejto nezaslúženej milosti a všetkým, ktorí ho sprevádzali na ceste ku kňazstvu.

Po udelení novokňazských požehnaní Zsolt Szabó, farár spolu s veriacimi farnosti Veľké Slemence a filiálky Ptrukša, ako aj starostovia týchto obcí blahoželali otcovi Rolandovi a ubezpečili ho, že naďalej ostáva v ich modlitbách.

TK KBS informoval Dániel Dévald

FOTOGALÉRIA( TK KBS, tske, dde; ml ) 20200929022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]